Komplexnosť dáva zmysel

Za dve desaťročia existencie spoločnosti LetMo sme vytvorili sortiment, ktorý poskytuje technické riešenia pre širokú škálu používateľov invalidných vozíkov a klientov s problémami s mobilitou. Každoročne dopĺňame sortiment, aby sme našim klientom umožnili žiť čo najaktívnejší život.
V tomto sprievodcovi nájdete množstvo zaujímavých doplnkov, o ktorých existencii mnohí z vás ani netušili. Aby bol náš sortiment čo najprehľadnejší, snažili sme sa ho zoskupiť podľa cieľových skupín.

Detská mozgová obrna

Detská mozgová obrna (DMO, cerebral palsy, CP) je neurologické ochorenie, prevažne spastická porucha nervovej a svalovej sústavy. Je charakteristická narušením nervovej a svalovej sústavy v oblasti svalového napätia (tonusu), svalovej sily, koordinácie a priebehov pohybu.

Medzi našimi klientmi je veľa používateľov s touto diagnózou. Treba si však uvedomiť, že len málo druhov handicapu predstavuje také rozdielne potreby, samozrejme, vo vzťahu k stupňu postihnutia. Máme klientov, ktorí zvládajú chôdzu o barlách a invalidný vozík používajú len ako odľahčovaciu (a zrýchľovaciu) pomôcku.
Iní využijú elektrický vozík a samozrejme takmer s každým klientom sa dá diskutovať o správnom sedení a chrbtových opierkach.

Samostatnou témou sú pomôcky pre deti. Neváhajte sa obrátiť na našich konzultantov, radi sa vám budú venovať.

Aké sú vaše skúsenosti? Ak v tomto zozname chýba niečo, čo sami používate, určite nám napíšte na info@letmo.sk, radi to do zoznamu odporúčaní doplníme.

Čo odporúča LetMo?

Ktorý vozík na zvládanie každodenných výziev?

Pokiaľ ide o mechanický vozík s pevným rámom, potom QUICKIE Nitrum, pokiaľ ide o skladací rám, potom QUICKIE Xenon.
Pomerne jedinečný je vozík PROGEO Vario Carbon. "Tradičná" koncepcia skladania s odklopnými stupačkami, ale v tomto prípade z karbónu. Ide teda o tradičný typ vozíka, ale vo veľmi špeciálnom prevedení.

Sedačku a opierku chrbta?

Určite odporúčame zvážiť pevnú chrbtovú opierku, napríklad TARTA Boost alebo JAY3. TARTA Boost je novinka, ktorá kombinuje mierne tvarovanie s kontrolovanou flexibilitou.
Zo sedačiek môžeme spomenúť JAY Active alebo JAY Balance s technológiou Cryo.

Pre rýchlosť a vietor vo vlasoch?

KLAXON Power určite poteší celú rodinu, pretože už nebudete brzdou. 🙂
KLAXON Monster sa skvele hodí na pláž alebo do snehu.

Pomôcka, o ktorej ste možno nevedeli?

No, je ich veľa. Freewheel pre ľahší pohyb po tráve a nerovnom teréne, Quokka bag ako vhodný úložný priestor pre peňaženku, ale aj držiak na nápoje sa na festivale bude hodiť.

Produkty, ktoré možno oceníte

Možno Vás zaujmú aj tieto články

seminář Principy správného sedenia - NRC Kováčová

Principy správneho sedenia – seminár v NRC Kováčová

V piatok 12. mája 2023 sa v NRC Kováčová uskutočnil celodenný seminár na tému ” Princípy správneho sedenia”. Prednášajúcou bola pani Zdeňka Faltýnková, odborníčka na…
Čítať viac