QUICKIE Nitrum

Doplatok pacienta od 856,12 €

Nový aktívny ultraľahký vozík s hmnotnosťou od 7,5 kg.

Od2 493,00
1 636,88 €
od 856,12 €
L1665A (od 1.10.2021)

Popis

Energia v pohybe

Nový aktívny ultraľahký vozík Nitrum je výsledkom našich snáh posunúť možnosti a úroveň nezávislosti našich klientov opäť o niečo ďalej. Sme presvedčení a reakcie našich zákazníkov nás v tomto utvrdzujú, že invalidný vozík tej najvyššej úrovne musí spĺňať nielen tie najprísnejšie ergonomické požiadavky, ktoré sú naň kladené z hľadiska klinických potrieb, ale musí byť aj symbolom vašej nezávislosti a životného štýlu.

Pri vývoji nového ultraľahkého vozíka Nitrum sme opäť zúročili naše dlhodobé skúsenosti s vývojom a výrobou aktívnych vozíkov tej najvyššej kvality. Vďaka spätnej väzbe našich klientov a klinických pracovníkov sme inovovali veľa detailov tak, aby sme vytvorili vozík, ktorý pri svojom pohybe prestanete vnímať a ktorý sa maximálne prispôsobí vašim potrebám.


Nechajte sa inšpirovať pohľadom na Nitrum v rozšírenej realite

Prehliadnite si nové NITRUM ve “Vašom” svete.

Jednoducho naskenujte QR kód (odkaz TU) pomocou telefónu a vyberte jednu z konfigurácií osobne vybraných užívateľmi invalidných vozíkov.


NÍZKA HMOTNOSŤ & PEVNÝ RÁM

Pri vývoji nového vozíka Nitrum sme sa sústredili na maximálne zníženie hmotnosti na úroveň 7,5 kg. Aby sme to dosiahli, museli sme spojiť niekoľko prístupov: inovatívny vývoj, špičkové technológie a vysoko kvalitné materiály.

Výsledkom nášho snaženia je invalidný vozík, ktorý presne reaguje na každý váš pohyb a ľahko sa ovláda, čím šetrí vaše sily a násobí váš pocit radosti z pohybu.

 


 

 

 


Rám vyrobený z patentovaných oválnych trubiek

Rám vozíka vyrobený z oválnych trubiek je pevnejší, než rám vyrobený z trubiek guľatých. Toto riešenie dovoľuje použiť trubky s tenšou stenou. Výsledný vozík je ľahší a odolnejší voči poškodeniu vplyvom tlaku, ktorý vzniká pri jazde po nerovnom teréne.

Prémiový materiál hliník 7020

Minimalistický otvorený rám vozíka Nitrum je vyrobený z leteckého hliníka 7020, spracovaného našou špeciálnou patentovanou technológiou ShapeLoc.

Ručne zváraný

Medzi najslabšie články konštrukcie vozíkov, pri ktorých môže dochádzať k vibráciám a strate energie, patria spoje medzi jednotlivými dielmi. Preto je rám vozíka ručne zváraný do jedného kompaktného celku.

Uchytenie chrbtovej opierky k rámu

Nové úchyty z kovaného hliníka zaručujú maximálnu pevnosť bez nežiaducej vôle. Pri ich vývoji sme od seba oddelili funkciu nastavenia uhla a skladania chrbtovej opierky, čím sa nám podarilo eliminovať nebezpečie vzniku uvoľňovania v priebehu užívania.


mechanický vozík Quickie NitrumPatentované uchytenie vidlíc predných koliesok

Ramená predných vidlíc sú vyrobené pomocou patentovanej technológie kovania hliníka, ktorá zvyšuje pevnosť a odolnosť a prepožičiava vozíku skvelý dizajn. Naviac tieto ramená obsahujú mechanizmus, ktorý dovoľuje precízne nastavenie optimálneho uhla predných koliesok pre každú požadovanú konfiguráciu.

Tento mechanizmus dovoľuje precízne nastavenie ako uhla vidlice (1), tak aj výšky prednej časti vozíka (2).


Nový patentovaný mechanizmus sklápania opierky „Twist Lock“

Voliteľne si svoj vozík môžete vybaviť novou otočnou vzperou s „Twist Lock“ mechanizmom, ktorý vám umožní jednou rukou ovládať a sklápať chrbtovú opierku.

Jednoducho rukou uchopte a otočte vzperu chrbtovej opierky, zatlačte a opierka sa sklopí. V prípade, že si vyberiete opierku s dvojitým istením, môžete rovnakú vzperu použiť aj na prepravu vozíka do automobilu. Opätovným otočením vzpery opierku uvoľnite a vrátite do štandardnej polohy.


Štandardný mechanizmus skladania jednou rukou

Pre lepší komfort ovládania sú chrbtové opierky všetkých vozíkov Nitrum v základnom prevedení vybavené sklápacím mechanizmom na jednouché sklopenie.
Zloženie chrbtovej opierky nebolo nikdy jednoduchšie. Stačí zatiahnuť za lištu smerom nahor a zatlačiť chrbtovú opierku vpred. Celý úkon sa tak stáva jednoduchým a spoľahlivým. V našej ponuke nájdete aj prevedenie s dvojitou aretáciou ako v pohotovostnom, tak aj v zloženom stave.


Jednoduchý presun do automobilu

Minimalistický otvorený rám umožňuje jednoduchší transport vozíka Nitrum do automobilu. Po odobratí zadných kolies a sklopení chrbtovej opierky je možné vozík jednoducho zdvihnúť a presunúť.


Ergonomické úchopové madlo

Ergonomické pogumované úchopové madlo umiestnené pod sedačkou vozíka zlepšuje komfort pri presune vozíka do auta.


Nastaviteľnosť

Nový vozík Nitrum sa vám prispôsobí

Efektivitu pohybu na vozíku ovplyvňuje veľa faktorov. Jedným z nich je uhol sklonu prednej časti rámu a zúženie priestoru pre dolné končatiny. Preto v ponuke vozíka Nitrum nájdete výber uhlov v rozmedzí 100°, 92° a 88°. Možnosti zúženia priestoru pre nohy sú 0 mm, 10 mm alebo 30 mm z každej strany rámu.
Ďalším aspektom ovplyvňujúcim ovládateľnosť vozíka je šírka uchytenia predných koliesok.


Prvé integrované LED svetlá s odnímateľnou batériou

Nové integrované LED svetlá vás na prvý pohľad zaujmú svojim futuristickým dizajnom. LED svetlá sú diskrétne integrované do ramien predných vidlíc a sú vďaka kompozitnému krytu vodotesné a nárazuvzdorné.

Napájací akumulátor je možné ľahko odobrať a nabiť.

mechanický vozík Nitrum a svetla

 

 


Nový spôsob uchytenia poťahu sedu

Nový poťah sedu umožňuje jednoduché dopínanie pomocou popruhov a zdvojených praciek. Vďaka tomu, že je celý systém založený na kladkovom princípe, na dokonalé dopnutie je potrebná oveľa menšia sila.

Poťah je možné dopínať aj počas používania, čo predlžuje jeho životnosť.


Nové kompaktné brzdy EVO

Nové pevné a odolné kompaktné brzdy s minimalistickým dizajnom vďaka umiestneniu pod rámom vozíka pri bežnom pohybe neprekážajú a napriek tomu sú vždy pripravené na použitie. Vďaka novému dizajnu sa vozík vybavený týmto typom bŕzd jednoduchšie prenáša do automobilu. Kompaktné brzdy sa vyrábajú aj v odľahčenej variante, ktorá ponúka úsporu hmotnosti o ďalších 180 g.


Quickie Nitrum si rýchlo hľadá svojich užívateľov (údaje za prvé mesiace 2021)


NÁVOD NA POUŽITIE nájdete tu

Nitrum

Ďalšie informácie

Šírka sedačky

32 – 50 cm

Hĺbka sedačky

34 – 50 cm

Rám

aluminium 7020

Farba rámu

32 farieb

Hmotnosť

od 7,5 kg

Nosnosť

125 kg

2 recenzie k QUICKIE Nitrum

  1. 2 recenzií

    Jakub Boldižár

    QUICKIE NITRUM je invalidný vozík, ktorý je maximálne pohodlný a ľahký, či už vahov, ale aj ovládateľnosťou. Športová elegancia vozíka k tomu ešte pridáva na kráse. Vozík môžem len odporučiť. Pevný rám je kvalitný. S vozíkom je možné chodiť aj v noci, keďže má led svetlá ktoré sú v ráme a nijak nezavadzaju. Výdrž batérie ktorá ich poháňa je super a má dlhú výdrž na jedno nabitie. Komunikácia s technikom je na top úrovni, poradí, vysvetlí.

  2. 2 recenzií

    Monika Velacková

    Nitrum je jeden z najlepších, ak nie úplne najlepší vozík, aký som doteraz mala. Vyzerá športovo, no zároveň elegantne. Veľká škála farieb a možností, doplnkov z neho robia nielen zdravotnú pomôcku, ale zároveň módny doplnok. Či už ste na plese alebo na športovom podujatí. Ľahká váha, vďaka tomu jednoduché nakladanie do auta, ktoré zvládnem sama sú pre mňa neoceniteľné. Skvelé jazdné vlastnosti, ľahučko manévrovateľný. LED svetielko dotvára dizajn aj účelnosť za malej viditeľnosti. Pevný neskladací rám vydrží oveľa viac ako ktorýkoľvek skladací. A to ja jazdím po ceste, schodoch, skalách, proste kdekoľvek 🙂 To, že firma vozík vyrobí na mieru do každého detailu, na ktorý si spomeniete je taktiež jedno obrovské plus. Každý aj náročný zákazník si určite príde na svoje.

Pridať recenziu

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *