QUICKIE Nitrum

Doplatok pacienta od 856,12 €

Nový aktívny ultraľahký vozík s hmnotnosťou od 7,5 kg.

Od2 493,00
1 636,88 €
od 856,12 €
L1665A

Popis

QUICKIE Nitrum: Elegancia, prispôsobivosť a ľahkosť pre aktívny život

Energia v pohybe

Nový aktívny ultraľahký vozík Nitrum je výsledkom našich snáh posunúť možnosti a úroveň nezávislosti našich klientov opäť o niečo ďalej. Sme presvedčení a reakcie našich zákazníkov nás v tomto utvrdzujú, že invalidný vozík tej najvyššej úrovne musí spĺňať nielen tie najprísnejšie ergonomické požiadavky, ktoré sú naň kladené z hľadiska klinických potrieb, ale musí byť aj symbolom vašej nezávislosti a životného štýlu.

Pri vývoji nového ultraľahkého vozíka Nitrum sme opäť zúročili naše dlhodobé skúsenosti s vývojom a výrobou aktívnych vozíkov tej najvyššej kvality. Vďaka spätnej väzbe našich klientov a klinických pracovníkov sme inovovali veľa detailov tak, aby sme vytvorili vozík, ktorý pri svojom pohybe prestanete vnímať a ktorý sa maximálne prispôsobí vašim potrebám.

Informácie pre poisťovňu: Vozík mechanický špeciálne upravený, aktívny, ultraľahký (sk. L2.3), Kód ZP L1665A
Prezrite si celú ponuku našich plne hradených, alebo čiastočne hradených pomôcok na tomto odkaze.


Nitrum ARNechajte sa inšpirovať pohľadom na Nitrum v rozšírenej realite

Prehliadnite si nové NITRUM ve “Vašom” svete.

Jednoducho naskenujte QR kód  (odkaz TU) pomocou telefónu a vyberte jednu z konfigurácií osobne vybraných užívateľmi invalidných vozíkov.


Nízka hmotnosť & pevný rám

Pri vývoji nového vozíka Nitrum sme sa sústredili na maximálne zníženie hmotnosti na úroveň 7,5 kg. Aby sme to dosiahli, museli sme spojiť niekoľko prístupov: inovatívny vývoj, špičkové technológie a vysoko kvalitné materiály.

Výsledkom nášho snaženia je invalidný vozík, ktorý presne reaguje na každý váš pohyb a ľahko sa ovláda, čím šetrí vaše sily a násobí váš pocit radosti z pohybu.


 

 

 


Rám vyrobený z patentovaných oválnych trubiek

Rám vozíka vyrobený z oválnych trubiek je pevnejší, než rám vyrobený z trubiek guľatých. Toto riešenie dovoľuje použiť trubky s tenšou stenou. Výsledný vozík je ľahší a odolnejší voči poškodeniu vplyvom tlaku, ktorý vzniká pri jazde po nerovnom teréne.

Prémiový materiál hliník 7020

Minimalistický otvorený rám vozíka Nitrum je vyrobený z leteckého hliníka 7020, spracovaného našou špeciálnou patentovanou technológiou ShapeLoc.

Ručne zváraný

Medzi najslabšie články konštrukcie vozíkov, pri ktorých môže dochádzať k vibráciám a strate energie, patria spoje medzi jednotlivými dielmi. Preto je rám vozíka ručne zváraný do jedného kompaktného celku.

Uchytenie chrbtovej opierky k rámu

Nové úchyty z kovaného hliníka zaručujú maximálnu pevnosť bez nežiaducej vôle. Pri ich vývoji sme od seba oddelili funkciu nastavenia uhla a skladania chrbtovej opierky, čím sa nám podarilo eliminovať nebezpečie vzniku uvoľňovania v priebehu užívania.


mechanický vozík Quickie NitrumPatentované uchytenie vidlíc predných koliesok

Ramená predných vidlíc sú vyrobené pomocou patentovanej technológie kovania hliníka, ktorá zvyšuje pevnosť a odolnosť a prepožičiava vozíku skvelý dizajn. Naviac tieto ramená obsahujú mechanizmus, ktorý dovoľuje precízne nastavenie optimálneho uhla predných koliesok pre každú požadovanú konfiguráciu.

Tento mechanizmus dovoľuje precízne nastavenie ako uhla vidlice (1), tak aj výšky prednej časti vozíka (2).


Nový patentovaný mechanizmus sklápania opierky „Twist Lock“

Voliteľne si svoj vozík môžete vybaviť novou otočnou vzperou s „Twist Lock“ mechanizmom, ktorý vám umožní jednou rukou ovládať a sklápať chrbtovú opierku.

Jednoducho rukou uchopte a otočte vzperu chrbtovej opierky, zatlačte a opierka sa sklopí. V prípade, že si vyberiete opierku s dvojitým istením, môžete rovnakú vzperu použiť aj na prepravu vozíka do automobilu. Opätovným otočením vzpery opierku uvoľnite a vrátite do štandardnej polohy.


Ako to vyzerá vo výrobnom závode Sunrise Medical, si môžete pozrieť v tomto videu.


článok vozík Nitrum


Často kladené otázky

Kde môžem vozík vidieť a vyskúšať?

Radi vám dohodneme schôdzku s našim konzultantom. Vozík je tiež možné vidieť v našich showroomoch v Piešťanoch, Banskej Bystrici a Prešove. Všetky kontakty nájdete tu.

S takýmito malými blatníkmi sa neudržím, potrebujem vyššie bočnice.

Je veľa možností. Blatníky môžete kombinovať s prídavným odklopným madlom alebo s doskovými bočnicami. Rozhodne sa nenechajte ovplyvniť tým, ako vyzerá konkrétna verzia na fotke alebo predvádzací model. Váš vozík bude rozhodne originál a presne podľa vašich potrieb.

Má zmysel kupovať vozík s doplatkom?

Určite áno. Pre vozičkára neexistuje dôležitejšia vec s ktorou by trávil viac času. Aj za mobil ľudia utrácajú “veľké” peniaze a aj keď ho majú v ruke čím ďalej, tým viac, stále sa to nevyrovná dobe strávenej s vozíkom. Kvalitný vozík používate bez problémov 5 – 10 rokov. Ak si doplatok podelíte touto dobou, je táto investícia zanedbateľná a rozhodne efektívna.

Kde mám na ten doplatok vziať?

Naši konzultanti vám radi poradia. Časť financií môžete získať aj vďaka nadáciám (viac na tomto odkaze).

Takéto malé kolieska sú nanič, môžem mať väčšie?

Nenechajte sa ovplyvniť tým, akú konfiguráciu použil výrobca pri fotení týchto fotiek. Rozhodne si môžete vybrať iné predné kolieska, iné zadné kolesá a obutie, blatníky alebo bočnice – fantázii sa medze nekladú.


NÁVOD NA POUŽITIE nájdete tu

Nitrum

Ďalšie informácie

Šírka sedačky

32 – 50 cm

Hĺbka sedačky

34 – 50 cm

Rám

aluminium 7020

Farba rámu

32 farieb

Hmotnosť

od 7,5 kg

Nosnosť

125 kg

2 recenzie k QUICKIE Nitrum

 1. 2 recenzie

  Jakub Boldižár

  QUICKIE NITRUM je invalidný vozík, ktorý je maximálne pohodlný a ľahký, či už vahov, ale aj ovládateľnosťou. Športová elegancia vozíka k tomu ešte pridáva na kráse. Vozík môžem len odporučiť. Pevný rám je kvalitný. S vozíkom je možné chodiť aj v noci, keďže má led svetlá ktoré sú v ráme a nijak nezavadzaju. Výdrž batérie ktorá ich poháňa je super a má dlhú výdrž na jedno nabitie. Komunikácia s technikom je na top úrovni, poradí, vysvetlí.

 2. 2 recenzie

  Monika Velacková

  Nitrum je jeden z najlepších, ak nie úplne najlepší vozík, aký som doteraz mala. Vyzerá športovo, no zároveň elegantne. Veľká škála farieb a možností, doplnkov z neho robia nielen zdravotnú pomôcku, ale zároveň módny doplnok. Či už ste na plese alebo na športovom podujatí. Ľahká váha, vďaka tomu jednoduché nakladanie do auta, ktoré zvládnem sama sú pre mňa neoceniteľné. Skvelé jazdné vlastnosti, ľahučko manévrovateľný. LED svetielko dotvára dizajn aj účelnosť za malej viditeľnosti. Pevný neskladací rám vydrží oveľa viac ako ktorýkoľvek skladací. A to ja jazdím po ceste, schodoch, skalách, proste kdekoľvek 🙂 To, že firma vozík vyrobí na mieru do každého detailu, na ktorý si spomeniete je taktiež jedno obrovské plus. Každý aj náročný zákazník si určite príde na svoje.

Pridať recenziu

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Nebojte sa opýtať na čokoľvek. Či už potrebujete poradiť pri kúpe nového vozíka, doplnkov a komponentov alebo váš starý vozík potrebuje servis. Ak máte otázku na možnosti financovania, právnu radu alebo čokoľvek iné, sme tu pre vás. Počkajte na telefonát či e-mail od regionálneho konzultanta, ktorý sa vám ozve čoskoro.

V prípade niektorých produktov (ako napríklad vozíkov) vám radi poskytneme možnosť bezplatného otestovania priamo u vás doma. Stačí sa dohodnúť s naším konzultantom.


  Možno by sa Vám páčilo…

  • Outdoor kolesá FAT-wheels

   Kolesá FAT-wheels sú zaujímavým doplnkom pre tých, ktorí chcú vyraziť do lesa, na pláž, alebo na sneh, či napríklad len na festival, ktorý prebieha na trávnatom povrchu.

  • KLAXON Race

   Prídavný pohon vhodný na diaľkové trasy, ktorý zdolá aj strmé cesty a kopce.