QUICKIE 5X

Od2 170,00

Skladací vozík s uzavretým rámom.
Mimoriadne ľahký hliník triedy 7000.
Kompletne vyrobený na mieru.
Tradičný koncept v inovatívnom prevedení.

Popis

Inovatívny QUICKIE 5X: váš kľúč k slobode a pohodliu

Vozík, ktorý vám pomôže rozvíjať vašu slobodu

Predstavujeme vám aktívny invalidný vozík QUICKIE QS 5X, ďalší krok vo vývoji klasických mechanických invalidných vozíkov. Je to vďaka viacerým inovatívnym funkciám, ako je napríklad FreeFold, ktorá pri skladaní vozíka ušetrí viac ako 40 % vašej energie, alebo fixácia FOLD-N-LOCK, ktorá maximálne uľahčuje manipuláciu so zloženým vozíkom.

S pozoruhodne nízkou prepravnou hmotnosťou 7,3 kg (bez zadných kolies) ide o najľahší invalidný vozík s hliníkovým uzavretým rámom na trhu. Nízka hmotnosť sa dosiahla vďaka použitiu tepelne spracovaného hliníka série 7000 a oválnemu tvaru krížových vzpier, ktorý zároveň poskytuje vozíku vynikajúcu tuhosť rámu. Vďaka týmto vlastnostiam sa QS 5X pohybuje s menšou spotrebou energie a efektívnejšie ako predtým.


Vyjadrite svoju individualitu pomocou širokej škály možností

Náš online vizualizér QUICKIE 5X vám pomôže vytvoriť vozík vašich snov – od rukovätí až po vidlice s kolieskami!
Vyberte si z 24 žiarivých farieb rámu a 6 farieb vidlíc a obručí a vytvorte si dokonalý vzhľad svojho 5X! Či už dávate prednosť decentnému alebo divokému štýlu, ponuka farieb zabezpečí, že váš štýl vynikne!


FreeFold – viac ako 40 % úspora energie pri každom skladaní

Ľahko sa skladá a zostáva zložený – nová inovatívna funkcia FreeFold predstavuje sofistikovanú a presnú geometriu skladania, ktorá si vyžaduje veľmi malú silu na zloženie a rozloženie.
Pri skladaní sa sklon kolies nemení a zložený vozík stojí pevne na zemi – skutočná výhoda, ak vozík často skladáte a prepravujete.


Jednoduché zdvíhanie a premiestňovanie vďaka nízkej hmotnosti QS 5X

QS 5X ponúka najnižšiu hmotnosť v kategórii uzavretých rámov – od 7,3 kg prepravnej hmotnosti pre rám s pevnou prednou časťou a 7,5 kg pre rám so sklopnými stupačkami! Vďaka nízkej hmotnosti sa nielen pohodlne zdvíha a prepravuje, ale aj bez námahy ovláda, čím sa zvyšuje efektivita pohybu klienta.
Záleží na materiáli a konštrukcii – silný neznamená vždy ťažký. Rám 5X je vyrobený z vysokokvalitného hliníka série 7000, ktorý je navrhnutý pre extrémne vysoký pomer pevnosti a hmotnosti a používa sa v množstve aplikácií v leteckom priemysle, kde pevnosť, odolnosť a hmotnosť patria medzi rozhodujúce faktory.


Ergonomické kontaktné body

Pre lepšiu manipuláciu nájdete na ráme “dotykové body”. Tie uľahčujú uchopenie pri nakladaní, ale zároveň chránia pred poškriabaním vozíka alebo interiéru vozidla.


Pevné, či odklopné stupačky?

Model QS 5X je k dispozícii v dvoch rôznych verziách rámu – s pevnou prednou časťou (FF) a s výklopnou prednou časťou (SA).

Verzia s pevnou prednou časťou je vybavená stupačkami, ktoré sú súčasťou rámu vozíka a poskytujú vozíku dodatočnú stabilitu a oporu.

Verzia SA (Swing-Away) má stupačky, ktoré sa dajú vyklopiť do strany, čo umožňuje bezpečný a pohodlný presun na vozík. Odstránením stupačky možno invalidný vozík umiestniť bližšie k objektu, na ktorý sa chcete presunúť. Táto verzia je na presuny kompaktnejšia.

stupačky - Mechanický aktívny vozík QUICKIE QS5x


Odnímateľné LED svetlá (za príplatok)

V mnohých situáciách je dobré použiť vlastné svetlo – ak potrebujete ísť v noci na toaletu a nechcete osvetľovať celý byt alebo ak ste večer na ceste domov a potrebujete vidieť prekážky, ktoré by vás mohli vyviesť z rovnováhy. Svetlá QS 5X LED poslúžia ako skvelé riešenie! Svetlá LED sú diskrétne integrované do celkového dizajnu QS 5X a dajú sa vybrať kvôli nabíjaniu. Vďaka tomu vám skvele osvetlia cestu, kedykoľvek ich budete potrebovať!

 


Často kladené otázky

Kde môžem vozík vidieť a vyskúšať?

Radi vám dohodneme schôdzku s našim konzultantom. Vozík je tiež možné vidieť v našich showroomoch v Piešťanoch, Banskej Bystrici a Prešove. Všetky kontakty nájdete tu.

Potrebujem skôr odklopné a odnímateľné stupačky.

Tento vozík sa vyrába vo viacerých variantách. Odklopné stupačky nie sú vôbec problémom. Objednací list a možnosti individuálnej voľby zaberajú viac než osem strán merného listu. Rozhodne si vyberiete. Neváhajte kontaktovať nášho konzultanta.

S takýmito malými blatníkmi sa neudržím, potrebujem vyššie bočnice.

Je veľa možností. Blatníky môžete kombinovať s prídavným odklopným madlom alebo s doskovými bočnicami. Rozhodne sa nenechajte ovplyvniť tým, ako vyzerá konkrétna verzia na fotke alebo predvádzací model. Váš vozík bude rozhodne originál a presne podľa vašich potrieb.

Má zmysel kupovať vozík s doplatkom?

Určite áno. Pre vozičkára neexistuje dôležitejšia vec s ktorou by trávil viac času. Aj za mobil ľudia utrácajú “veľké” peniaze a aj keď ho majú v ruke čím ďalej, tým viac, stále sa to nevyrovná dobe strávenej s vozíkom. Kvalitný vozík používate bez problémov 5 – 10 rokov. Ak si doplatok podelíte touto dobou, je táto investícia zanedbateľná a rozhodne efektívna.

Kde mám na ten doplatok vziať?

Naši konzultanti vám radi poradia. Časť financií môžete získať aj vďaka nadáciám (viac na tomto odkaze).

Takéto malé kolieska sú nanič, môžem mať väčšie?

Nenechajte sa ovplyvniť tým, akú konfiguráciu použil výrobca pri fotení týchto fotiek. Rozhodne si môžete vybrať iné predné kolieska, iné zadné kolesá a obutie, blatníky alebo bočnice – fantázii sa medze nekladú.

 

Recenzie

Nikto zatiaľ nepridal hodnotenie.

Pridajte prvú recenziu pre “QUICKIE 5X”

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Nebojte sa opýtať na čokoľvek. Či už potrebujete poradiť pri kúpe nového vozíka, doplnkov a komponentov alebo váš starý vozík potrebuje servis. Ak máte otázku na možnosti financovania, právnu radu alebo čokoľvek iné, sme tu pre vás. Počkajte na telefonát či e-mail od regionálneho konzultanta, ktorý sa vám ozve čoskoro.

V prípade niektorých produktov (ako napríklad vozíkov) vám radi poskytneme možnosť bezplatného otestovania priamo u vás doma. Stačí sa dohodnúť s naším konzultantom.