QUICKIE Xenon S.A.

Doplatok pacienta od 592,60 €

Ultraľahký skladací konfigurovateľný vozík – verzia s odklopnými stupačkami.

Od2 229,48
1 636,88 €
od 592,60 €
L87582

Popis

Ako znížiť váhu aktívneho mechanického vozíka?

Je to možné urobiť jednoducho tak, že sa rám vyrobí z veľmi kvalitného leteckého duralu. Nový inovatívny proces “ShapeLoc Technology” umožňuje tepelné spracovanie duralu za účelom zvýšenia jeho pevnosti. Zároveň tento proces umožňuje zúženie trubkovej steny a vďaka tomu zníženie celkovej váhy invalidného vozíka.

Vďaka kombinácii technologických procesov “ShapeLoc Technology”, hydroformovania rámu a vďakapoužitiu oválnych trúbok na výrobu rámu, sme boli schopní ešte zlepšiť tuhosť rámu, a tak zlepšiť celkové jazdné vlastnosti vozíka Xenon.Made-in-Germany-logo

Nový Xenon je ľahší, takže sa s ním lepšie manipuluje pri nakladaní do automobilu a svojmu užívateľovi ponúka oveľa lepšie jazdné vlastnosti než kedykoľvek predtým!

 


Nový Xenon je dostupný v troch variantách

Či už od vášho nového vozíka vyžadujete skvelé ovládanie, kompaktné prepravné rozmery, alebo skvelý dizajn, nová verzia invalidného vozíka Xenon splní všetky tieto požiadavky.

Či už si vyberiete ultra kompaktnú verziuXenon FF, praktickú verziu Xenon SA pre ľahký presun, alebo zosilenú verziu Xenon Hybrid, prispôsobí sa každý z týchto vozíkov presne vašim potrebám.

 

  • verzia FF – fixná predná časť (otvorený rám, skladacie stupátko)
  • verzia S.A. – odklopná predná časť rámu (odklopné stupačky, ale stupátko (placka) môže byť spojené aj delené)
  • verzia Hybrid – spevnená konštrukcia rámu s nosnosťou až 140 kg

xenon-2-family

 


Jedinečné skladanie

Základom skladacieho vozíka Xenon je unikátny minimalistický kríž, ktorý je vďaka svojej konštrukcii a výške uložený pod sedacou časťou vozíka takmer nepoznateľný. Vďaka tejto technológii pôsobí vozík Xenon svojím dizajnom ako vozík s pevným rámom.


Odklopné odnímateľné stupačky

Nové odľahčené hliníkové stupačky ponúkajú perfektnú podporu a nízku váhu. Dostupné v 70° a 80° verzii.

 


Nové doskové bočnice

Poskytujú výbornú stabilitu. Ponúkané sú vo farbe vozíka s krátkou alebo dlhou, výškovo nastaviteľnou, alebo pevnou podrúčkou.


Quickie aretačný systém

Inovatívny patentovaný systém aretácie rámu v zloženej pozícii uľahčuje manipuláciu a nakladanie vozíka do automobilu. Ľahko ovládateľný aj pre klientov so zníženou schopnosťou používať prsty horných končatín.

 


Štýl v pohybe

Prispôsobte si váš nový vozík Xenon presne podľa vášho vkusu a farebných preferencií. Vyberte si z ponuky 32 farieb rámu, piatich farebných eloxovaných vidlíc a predných koliesok. Na výber je v ponuke ajniekoľko farebných kombinácií poťahov chrbtových opierok EXO.

Vidlice z uhlíkových vlákien „Carbotecture“

 

 


Rám vozíka Xenon môže byť nalakovaný v jednej z 30 farieb.


Vozíky Quickie sú vyrábané v nemeckej výrobnej fabrike v Malschi, neďaleko Heidelbergu. Pre niektoré štáty Európy sú označované značkou Sopur.

invalidné vozíky Made in Malsch

Ako to vyzerá vo výrobnom závode Sunrise Medical, si môžete pozrieť v tomto videu.


(Veľkosť kolies, sedačky, chrbtovej opierky a pod. je vždy konfigurovaná na prianie zákazníka. Ilustračné fotografie zobrazujú len jednu z verzií a môžu obsahovať aj príplatkové príslušenstvo)


Ako vznikajú vozíky od Letma:

Od samého začiatku existencie spoločnosti Letmo pracujeme na pochopení cieľovej skupiny a na starostlivej analýze ich potrieb. To nás priviedlo ku komplexnosti, novým pobočkám aj sieti konzultantov.

S našimi zákazníkmi vytvárame celoživotné puto a dôverné partnerstvo.

Náš prístup by sa dal vyjadriť vetou „Vozíky tvoríme diskusiou“.


TU uvádzame zoznam nadácií, ktoré už v minulosti prispeli našim klientom na zakúpenie, alebo doplatok kompenzačnej pomôcky. Jednotlivé nadácie menia smerovanie svojho prispievania, ale snáď Vám to pomôže v obstaraní financií v prípadoch, kde úhrada zdravotnej poisťovne, alebo ÚPSVaRu nepokrýva nákupnú cenu.


Často kladené otázky

Kde môžem vozík vidieť a vyskúšať?

Radi vám dohodneme schôdzku s našim konzultantom. Vozík je tiež možné vidieť v našich showroomoch v Piešťanoch, Banskej Bystrici a Prešove. Všetky kontakty nájdete tu.

Potrebujem skôr odklopné a odnímateľné stupačky.

Xenon sa vyrába vo viacerých variantách. Odklopné stupačky nie sú vôbec problémom. Objednací list a možnosti individuálnej voľby zaberajú viac než osem strán merného listu. Rozhodne si vyberiete. Neváhajte kontaktovať nášho konzultanta.

S takýmito malými blatníkmi sa neudržím, potrebujem vyššie bočnice.

Je veľa možností. Blatníky môžete kombinovať s prídavným odklopným madlom alebo s doskovými bočnicami. Rozhodne sa nenechajte ovplyvniť tým, ako vyzerá konkrétna verzia na fotke alebo predvádzací model. Váš vozík bude rozhodne originál a presne podľa vašich potrieb.

Má zmysel kupovať vozík s doplatkom?

Určite áno. Pre vozičkára neexistuje dôležitejšia vec s ktorou by trávil viac času. Aj za mobil ľudia utrácajú “veľké” peniaze a aj keď ho majú v ruke čím ďalej, tým viac, stále sa to nevyrovná dobe strávenej s vozíkom. Kvalitný vozík používate bez problémov 5 – 10 rokov. Ak si doplatok podelíte touto dobou, je táto investícia zanedbateľná a rozhodne efektívna.

Kde mám na ten doplatok vziať?

Naši konzultanti vám radi poradia. Časť financií môžete získať aj vďaka nadáciám (viac na tomto odkaze).
Ako sa dá získať invalidný vozík –  klikni TU…

Takéto malé kolieska sú nanič, môžem mať väčšie?

Nenechajte sa ovplyvniť tým, akú konfiguráciu použil výrobca pri fotení týchto fotiek. Rozhodne si môžete vybrať iné predné kolieska, iné zadné kolesá a obutie, blatníky alebo bočnice – fantázii sa medze nekladú.

Ako vozík naložím?

Viac o nakladaní – klikni TU…


Návod na použitie nájdete tu
mechanický invalidný vozík

Ďalšie informácie

Šírka sedačky

32 – 46 cm

Hĺbka sedačky

34 – 50 cm

Výška sedačky

43 – 56 cm vpredu
37 – 50 cm vzadu

Výška chrbtovej opierky

25 – 47,5 cm

Rám

rám s odklopnými stupačkami

Farba poťahu

5 farieb

Farba rámu

32 farieb

Hmotnosť

od 10,3 kg

Nosnosť

125 kg

Recenzie

Nikto zatiaľ nepridal hodnotenie.

Pridajte prvú recenziu pre “QUICKIE Xenon S.A.”

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Nebojte sa opýtať na čokoľvek. Či už potrebujete poradiť pri kúpe nového vozíka, doplnkov a komponentov alebo váš starý vozík potrebuje servis. Ak máte otázku na možnosti financovania, právnu radu alebo čokoľvek iné, sme tu pre vás. Počkajte na telefonát či e-mail od regionálneho konzultanta, ktorý sa vám ozve čoskoro.

V prípade niektorých produktov (ako napríklad vozíkov) vám radi poskytneme možnosť bezplatného otestovania priamo u vás doma. Stačí sa dohodnúť s naším konzultantom.


    Možno by sa Vám páčilo…