JAY Balance s technológiou Cryo

Od686,00

JAY Fluid s technológiou Cryo je patentovaný, revolučný materiál na sedačky pre invalidné vozíky, ktorý aktívne ochladzuje povrch pokožky pri sedení po dobu až 8 hodín.

Popis

CRYO TECHNOLÓGIA

JAY Fluid s technológiou Cryo je patentovaný, revolučný materiál do sedačky pre invalidné vozíky, ktorý aktívne ochladzuje povrch pokožky sediaceho pacienta po dobu až 8 hodín (pri rovnomernom rozdeľovaní tlaku, znižovaní rizika pošmyknutia a vlhkosti). S tradičnými sedačkami, ktoré sú dnes na trhu, môžu povrchové teploty pokožky stúpať na 37 °C, čo vedie k zvýšenému riziku poškodenia pokožky.  Zníženie teploty pokožky len o 1 °C môže významne znížiť riziko jej poškodenia. Technológia Cryo bola navrhnutá tak, aby mierne ochladzovala pokožku v rozsahu terapeutických teplôt 28 °C – 35 °C, čím sa účinne znížilo riziko poškodenia pokožky. Chladnejšia povrchová teplota pokožky má ďalšiu výhodu v znížení pravdepodobnosti vlhkosti spojenej s lokalizovaným potom.

Každý rok sa diagnostikuje až 120 000 pacientov s poranením miechy (USA), ktorí používajú invalidný vozík a majú poškodenú pokožku nadmerným tlakom. Problémy s dekubitmi sú také rozšírené, že má s nimi ťažkosti až 95 % pacientov v  rehabilitačných zariadeniach (údaj pochádzajúci z USA). Hlavnou prioritou značky JAY je zmiernenie rizikových faktorov pri sedení, ktoré prispievajú k týmto oslabujúcim a nákladným zraneniam.

Výskum ukázal, že hoci množstvo problémov súvisí najmä s tlakom, boli identifikované aj ďalšie 3 rizikové faktory, ktoré priamo súvisia so sedením na invalidnom vozíku: šmýkanie, teplota a vlhkosť. V minulosti sa vankúše na sedenie zameriavali na zníženie rizika tlaku a šmyku na povrchu sedačky. Vedci čoraz viac zisťujú, že teplota zohráva pri rozklade kože významnú úlohu. Charles Lachenbruch zistil, že „mierne ​​ochladzovanie pokožky (napr. o 5 °C) by mohlo mať rovnaký ochranný účinok ako použitie sedačky vyššej triedy“.

jay cryo balance


POSKYTUJE JEDNU Z NAJVYŠŠÍCH ÚROVNÍ OCHRANY POKOŽKY NA TRHU

JAY Fluid s technológiou Cryo rieši všetky 4 riziká spojené s dekubitmi:

1. TLAK – Cryo náplň rovnomerne rozdeľuje tlak po sedacej ploche

2. ŠMYK– povrchový materiál zo 4-smerovej strečovej lykry znižuje šmykové sily medzi  povrchom sedačky a vložkou s náplňou Cryo

3. TEPLOTA– náplň Cryo znižuje teplotu pokožky v sedacej časti na terapeutickú teplotu až na 8 hodín

4. VLHKOSŤ– Chladnejšia teplota pokožky znižuje pravdepodobnosť jej potenia v mieste sedacej časti

 

JAY Cryo banner

 

 


Ako funguje tekutina Cryo®

 

Teplo sa odvádza z povrchu pokožky a tá sa ochladzuje – náplň Cryo obsahuje milióny mikroguľôčok naplnených parafínovým voskom, ktorý sa topí pri zvýšenej teplote. Keďže teplota pokožky je vyššia ako teplota okolia Cryo náplne, teplo z pokožky sa aktívne prenáša do tekutiny pomocou grafitových vlákien. To vedie k zníženiu teploty pokožky v sedacej časti v terapeutickom rozmedzí.

 

 

 

 


 

jay-balance-with-cryo-fluid-icons-8-hours

Dlhodobý účinok – okrem miliónov mikroguľôčok, používa náplň Cryo tiež grafit kvôli svojej schopnosti efektívne rozptýliť teplo cez tekutinu. Táto tepelná disperzia naďalej odvádza teplo z pokožky, kým sa nerozpustia všetky mikroguľôčky, čo vedie k terapeutickému chladiacemu účinku, ktorý môže trvať až 8 hodín. Mikroguľôčky Cryo tekutiny prirodzene stuhnú, keď sa tekutina vráti na teplotu okolia.

 

 

 

 

 


Porovnávacia analýza teploty pokožky:

(s použitím odlišných materiálov: pena, tekutina, vzduch, Cryo tekutina)

 

sedačka Jay Cryo

 

 

Návod na to, ako správne vybrať sedací vankúš nájdete v tejto tabuľke a porovnanie materiálov v sedačkách Jay nájdete v tabuľke tu.


 


JAY Balance s náplňou CRYO®

Osvedčený dizajn sedačky JAY Balance je teraz k dispozícii aj s revolučnou náplňou Cryo. Vytvorte si vlastnú sedačku, ktorá vyhovuje Vašim potrebám. Vyberte si z rôznych vložiek a polohovacích komponentov.

Vložky – vložka je centrálnym prvkom sedačky, pretože obaľuje kostné oblasti panvy, maximalizuje distribúciu tlaku a udržuje integritu pokožky. JAY Balance je k dispozícii s  Cryo náplňou,JAY Flow náplňou alebo so vzduchovou vložkou.

Polohovacie komponenty – s voliteľnými polohovacími komponentmi môžu byť panva a stehná správne umiestnené podľa požiadaviek užívateľa.

Systém s dvojitým poťahom – pre pohodlie a ochranu je JAY Balance vybavená systémom s dvojitým poťahom. Inovatívna technológia vnútorného a vonkajšieho poťahu spĺňa požiadavky na dobrú mikroklímu a účinné riadenie inkontinencie. K dispozícii sú tri rôzne poťahy:

 • mikroklimatický
 • inkontinentný
 • strečový

Navrhnutá na ochladenie pokožky

S tradičnými sedačkami, ktoré sú dnes na trhu k dispozícii, môžu povrchové teploty povrchu sedačky stúpnuť až na 37 °C. Ak znížite teplotu pokožky iba o 1 °C, riziko poškodenia kože sa môže výrazne znížiť. Tekutina Cryo bola vyvinutá na mierne ochladenie pokožky v teplotnom rozmedzí 29 °C – 35 °C, čím sa efektívne znižuje riziko poškodenia kože. Chladnejšia povrchová teplota pokožky má ďalšiu výhodu v znížení pravdepodobnosti vlhkosti spojenej s potením na danom mieste.

jay balance cryo


Viacvrstvový tvarovaný penový základ

Anatomicky tvarovaná penová základňa sa skladá z viacvrstvovej studenej peny, ktorá sa veľmi dobre prispôsobuje kontúram tela. Vybranie v priehlbine v zadnej časti je úplne zatvorené, čím sa zabráni migrácii náplne von. Jemne podporuje aj trochanter a zadnú časť panvy.

jay balance cryo


Ďalšie možnosti JAY Balance: náplň Flow a vzduchová vložka

Okrem technológie na báze cryo-tekutín je k dispozícii aj sedačka JAY Balance s náplňou Flow alebo vzduchovou vložkou

jay balance cryo

 


 

VÝHODY JAY Balance s technológiou Cryo

•  Obsahuje „materiál meniaci skupenstvo“

•  Milióny mikroguľôčok parafínového vosku, ktoré sa menia z tuhého materiálu na kvapalný vplyvom zvýšeného tepla

•  Grafitové vlákna v JAY Cryo tekutine aktívne odvádzajú teplo zo sedacej časti do okolitých mikroguľôčok nachádzajúcich sa v celej sedačke

•  Tekutina Cryo sa „vracia“ späť do pôvodného stavu, keď sa osoba zdvihne zo sedačky

•  Tekutina Cryo  sa “vracia späť” do pôvodného tvaru, keď sa vankúš odľahčí, t. j. osoba opustí sedačku, a to v neobmedzenom množstve opakovaní

•  Znižuje teplotu pokožky až o 5 °C a zabraňuje hromadeniu vlhkosti, ktoré zvyšuje riziko vzniku dekubitov

•  Účinok aktívneho chladenia trvá až 8 hodín a zaisťuje udržanie teploty na pokožke pri sedení v terapeutickom rozmedzí 28 – 32 °C

 


Porovnanie Jay Balance a Jay Fluid s technológiou CRYO

Jay BALANCE

 • umožňuje ponorenie do výplne a obalenie pre optimálne rozloženie tlaku
 • podporuje polohu panvy a stabilitu
 • pomalý posun tekutiny a strečového poťahu na zníženie šmyku
 • mikroklimatický poťah na zníženie vlhkosti zvýšeným prúdením vzduchu
 • 3-komorová vložka

Jay Fluid s technológiou CRYO

 • rovnaké výhody ako štandardná Jay BALANCE, ale tiež:
 • väčšia ochrana povrchu pokožky pred zvýšením teploty
 • aktívne chladenie až 8 hodín
 • znižuje tvorbu vlhkosti na pokožke
 • 5-komorová “segmentovaná” vložka
 • udržuje tekutinu tam, kde je to potrebné, CRYO tekutina iba v sekcii sedacej časti
 • cca. ťažšie o 650 g

 


Pre koho je určená

Jay Flow tekutina s technológiou CRYO je prínosná najmä pre používateľov, pri ktorých je zvýšené alebo vysoké riziko poškodenia pokožky. Umožňuje znížiť teplotu pokožky a nahromadený pot, znižuje tlak a šmyk v oblasti sedacej plochy. Je určená najmä pre užívateľov:

 • ktorí nemôžu samostatne meniť polohu na svojom invalidnom vozíku
 • ktorí majú alebo mali už v minulosti problémy s dekubitmi
 • ktorí často využívajú funkcie elektrického vozíka: náklon, sklopenie, ležanie a státie
 • s roztrúsenou sklerózou: porušenou nervovou kontrolou a porušenými endokrinnými funkciami
 • po mozgovej obrne – kedy chýba schopnosť potiť sa
 • po mŕtvici
 • s bariatrickou obezitou – kedy dochádza k nadmernému poteniu
 • s hypertyreózou
 • rakovinou (napr. Non-Hodgkinsov lymfóm, leukémiou, rakovinou kostí a pečene)
 • ktorí sú fyzicky aktívni a/alebo športujú
 • ktorí žijú v horúcom alebo vlhkom podnebí

 

Recenzie

Nikto zatiaľ nepridal hodnotenie.

Pridajte prvú recenziu pre “JAY Balance s technológiou Cryo”

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Nebojte sa opýtať na čokoľvek. Či už potrebujete poradiť pri kúpe nového vozíka, doplnkov a komponentov alebo váš starý vozík potrebuje servis. Ak máte otázku na možnosti financovania, právnu radu alebo čokoľvek iné, sme tu pre vás. Počkajte na telefonát či e-mail od regionálneho konzultanta, ktorý sa vám ozve čoskoro.

V prípade niektorých produktov (ako napríklad vozíkov) vám radi poskytneme možnosť bezplatného otestovania priamo u vás doma. Stačí sa dohodnúť s naším konzultantom.