JAY Lite

Doplatok pacienta 448,50 €

Antidekubitná podložka JAY Lite je najľahší model antidekubitného systému JAY (iba 0,66 kg).

448,50
0 €
448,50 €

Popis

Antidekubitná podložka JAY Lite je najľahší model antidekubitného systému JAY (iba 0,66 kg).

Pri procese navrhovania bola každá súčasť antidekubitnej podložky JAY Lite analyzovaná a skúmaná tak, aby bola dosiahnutá čo najnižšia hmotnosť. S hmotnosťou iba 0,66 kg je antidekubitná podložka Jay Lite perfektným doplnkom k ultraľahkým hliníkovým a titánovým invalidným vozíkom.

Antidekubitná podložka Jay Lite je vytvorená s ohľadom na ochranu kože, je ľahká, pohodlná a má nízke nároky na údržbu. Antidekubitná podložka Jay Lite sa skladá zo sieťovanej penovej podušky a penovej základne Olilex s mikroklimatickým vonkajším poťahom.

Antidekubitná podložka Jay Lite pomáha znížiť tlak a šmykové napätie, čo môže napomôcť k zníženiu výskytu preležanín. Je pohodlná, neobmedzuje užívateľa v pohybe a umožňuje mu meniť polohu na antidekubitnej podložke.

Maximálna hmotnosť užívateľa pre túto antidekubitnú podložku je 150 kg.

 


 

Pri aktívnom pohybe na vozíku dochádza k zahrievaniu vztyčných plôch medzi užívateľom a sedacou časťou vozíka (sedacou podložkou a opierkou), čo môže hrať kritickú rolu pri zvýšenom riziku vzniku kožných defektov.

Z tohoto dôvodu je sedačka JAY LITE vyrobená z extrémne priedušných materiálov.

Olotex perforovaná základňa v kombinácii s 3DXTM mikroklimatickým poťahom skvele odvádza teplo a vlhkosť od pokožky, čím znižuje nebezpečie vzniku kožných defektov.

Sedačka JAY LITE ponúka aktívnym užívateľom vďaka svojej konštrukcii veľmi dobrú ochranu kožnej integrity, optimálnu stabilitu a pohodlie.
Priestor pre panvu „PLO“ (Pelvic Load Area) je totiž navrhnutý tak, aby účinne znižoval zaťaženie sedacích hrboľov bez nežiaducehoho preťaženia.

Ultraľahká perforovaná základňa účinne rozkladá hmotnosť užívateľa na celú plochu sedačky a zároveň vďaka svojej konturácii poskytuje dostatok podpory, ktorú užívateľ potrebuje pre svoju aktivitu.

 


Jedna sedačka, dve rôzne konturovania

Penová základňa sedačky JAY LITE sa dodáva v dvoch rozdielnych konturáciách. Štandardná konturácia je ideálnou voľbou pre väčšinu užívateľov vyžadujúcich miernu podporu sedu, kvalitnú redistribúciu tlaku a komfort. Vďaka nízkemu profilu ponúka jednoduchší presun na vozík.

Alternatívna hlboko konturovaná JAY LITE P verzia, naopak, ponúka vyššiu posturálnu stabilitu, bočnú podporu a celkovo vyššiu stabilitu sedu.

 


Konštrukcia

Sedačka JAY LITE bola navrhnutá tak, aby lepšie reflektovala potreby aktívnych užívateľov. Znížená predná hrana sedačky zabraňuje odretiu kolennej jamky o spodnú hranu, a tým pádom dovoľuje použitie dlhšej sedačky s vyššou stehennou podporou.

Znížené bočné hrany sedačky kopírujú tvar rámu sedacej časti vozíka a znižujú zakrivenie sedacej podložky, čím zároveň zmenšujú tlak hrán panvovej priehlbiny (PLO) na bedrá a účinne znižuje výšku sedu od zeme.

 


 

Vyberte si vnútornú ochrannú vložku

Sedačka JAY LITE ponúka dve rôzne interné ochranné vložky. Štandardná priedušná penová vložka skvelo odvádza teplo a vlhkosť od pokožky užívateľa. Jednoducho sa udržiava a je možné ju prať v práčke.

Voliteľná nepremokavá PU penová vložka s inkontinentným povrchom sa ľahko čistí aj udržiava.


Ďalšie informácie

Šírka sedačky

35 – 50 cm

Hĺbka sedačky

35 – 50 cm

Výška sedačky

5 cm

Nosnosť

150 kg

Recenzie

Nikto zatiaľ nepridal hodnotenie.

Pridajte prvú recenziu pre “JAY Lite”

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Možno by sa Vám páčilo…