Komplexnosť dáva zmysel

Za dve desaťročia existencie spoločnosti LetMo sme vytvorili sortiment, ktorý poskytuje technické riešenia pre širokú škálu používateľov invalidných vozíkov a klientov s problémami s mobilitou. Každoročne dopĺňame sortiment, aby sme našim klientom umožnili žiť čo najaktívnejší život.
V tomto sprievodcovi nájdete množstvo zaujímavých doplnkov, o ktorých existencii mnohí z vás ani netušili. Aby bol náš sortiment čo najprehľadnejší, snažili sme sa ho zoskupiť podľa cieľových skupín.

AKTÍVNY PARAPLEGIK

Pod týmto označením vnímame používateľa mechanického vozíka, ktorý je veľmi sebestačný, sám zvláda presuny na vozík a do auta a dalo by sa povedať, že "nepotrebuje takmer nič navyše".

Napriek tomu sme sa pokúsili nájsť súbor pomôcok, ktoré aktívnemu paraplegikovi výrazne zlepšia život.

Ak si predstavíme typický deň aktívneho paraplegika, určite k nemu patrí ultraľahký invalidný vozík a kvalitná antidekubitná sedačka. To je absolútny základ. 
Ostatné veci len dopĺňajú aktivity počas dňa. Ak sám šoféruje auto, určite ocení veľmi tenkú sedačku, ktorá zlepší antidekubitné vlastnosti sedadla a dá sa využiť napríklad pri pikniku s rodinou na deke. A keď sa už chystá s rodinou na výlet, možno aj s bicyklami, určite využije prídavný pohon.
V zime zase prídu vhod terénne kolesá alebo prídavné koleso Trackwheel, ktoré eliminuje nežiaduci vplyv snehu. Rovnaký úžitok z tohto sortimentu výrobkov môžete získať napríklad aj v lete na pláži.
Potom sú tu ešte drobné doplnky, ako sú tašky Quokka, držiaky na nápoje atď., ktoré sú príjemným doplnkom napríklad na hudobnom festivale.

Aké sú vaše skúsenosti? Ak v tomto zozname chýba niečo, čo sami používate, určite nám napíšte na info@letmo.sk, radi to do zoznamu odporúčaní doplníme.

Čo odporúča LetMo?

Ktorý vozík na zvládanie každodenných výziev?

Pokiaľ ide o pevný rám, potom QUICKIE Nitrum, pokiaľ ide o skladací rám, potom QUICKIE Xenon.
PROGEO Ego má tiež zaujímavé skladanie, najmä ak ho skladáte zo sedadla vodiča.

Sedačku a opierku chrbta?

Určite odporúčame zvážiť pevnú chrbtovú opierku, napríklad TARTA Boost alebo JAY3. TARTA Boost je novinka, ktorá kombinuje mierne tvarovanie s kontrolovanou flexibilitou.
Zo sedačiek môžeme spomenúť JAY Active alebo JAY Balance s technológiou Cryo.

Pre rýchlosť a vietor vo vlasoch?

KLAXON Power určite poteší celú rodinu, pretože už nebudete brzdou. 🙂
KLAXON Monster sa skvele hodí na pláž alebo do snehu.

Pomôcka, o ktorej ste možno nevedeli?

No, je ich veľa. Freewheel pre ľahší pohyb po tráve a nerovnom teréne, Quokka bag ako vhodný úložný priestor pre peňaženku, ale aj držiak na nápoje sa na festivale bude hodiť.

Produkty, ktoré by mohol oceniť aktívny paraplegik

Možno Vás zaujmú aj tieto články

seminář Principy správného sedenia - NRC Kováčová

Principy správneho sedenia – seminár v NRC Kováčová

V piatok 12. mája 2023 sa v NRC Kováčová uskutočnil celodenný seminár na tému ” Princípy správneho sedenia”. Prednášajúcou bola pani Zdeňka Faltýnková, odborníčka na…
Čítať viac