Voľnočasové aktivity

Za dve desaťročia existencie spoločnosti LetMo sme vytvorili sortiment, ktorý poskytuje technické riešenia pre širokú škálu používateľov invalidných vozíkov a klientov s problémami s mobilitou. Každoročne dopĺňame sortiment, aby sme našim klientom umožnili žiť čo najaktívnejší život.
V tomto sprievodcovi nájdete množstvo zaujímavých doplnkov, o ktorých existencii mnohí z Vás ani netušili. V tejto časti uvádzame niekoľko produktov, ktoré súvisia s cestovaním a ktoré vám môžu cestovanie uľahčiť.

Festivaly a zábava

Letmo sa po celú dobu svojej existencie snaží o maximálne uľahčenie aktivity našich klientov. Často je to v spojitosti s povinnosťami, ako je dochádzanie do práce, do školy alebo zvládanie každodenných povinností.

Náš sortiment je ale pripravený aj na príjemnejšie chvíle, na festivaly a najrôznejšie typy zábavy. Nahliadnite s nami teda na niekoľko tipov, ktoré Vám pomôžu stráviť príjemné chvíle s priateľmi.

Pri chystaní na festival má používateľ vozíka v hlave hneď niekoľko myšlienok. Niektoré sú technické obavy, iné zase tipy a triky, ako si akciu užiť čo najviac.

Eliminovať technické problémy, resp. ich prekonať môžete vďaka bezdušovým pneumatikámoffroad alebo Fatwheels kolesám, ale aj vďaka Freewheel/Trackwheel, ktoré pomôžu zvládať mierny terén (najmä trávnatý).

Užiť si nerušene priebeh môžete aj vďaka pláštenke, taškám Quokka alebo držiaku na nápoje. Ten od Quokky je pripravený na poháriky a pohár vína, takže okrem festivalu ste ready aj na otvorené pivnice.

A aj keď sa s vínom nemá príliš spájať, rozhodne sa budete na týchto akciách jednoduchšie presúvať s prídavnými pohonmi.

Aké sú vaše skúsenosti? Ak v tomto zozname chýba niečo, čo sami používate, určite nám napíšte na info@letmo.sk, radi to do zoznamu odporúčaní doplníme.

Čo odporúča LetMo?

Ktorý vozík je na festivaly a akcie vonku najlepší?

No rozhodne by to mal lepšie zvládať vozík s pevným rámom. Skúste sa pozrieť napríklad na QUICKIE Nitrum.

Môžem prídavný pohon pripojiť k akémukoľvek vozíku?

V podstate áno, aj keď lepšie je to kombinovať s aktívnymi vozíkmi. A úplne najlepšie s pevným rámom, ako bol ten spomínaný QUICKIE Nitrum alebo PROGEO Joker.

Naši konzultanti Vám pochopiteľne s kompatibilitou a vhodnou kombináciou pomôžu.

Kam si mám dať na festivale bezpečne veci?

Štandardne samozrejme ponúkame množstvo batohov, ale to by nemuselo úplne dobre dopadnúť.

Trochu viac na očiach máte Quokka bagy a asi najbezpečnejšia je Tarta taška pod sedačku.

Pomôcka, o ktorej ste možno nevedeli?

No, je ich veľa. Freewheel pre ľahší pohyb po tráve a nerovnom teréne, Quokka bag ako vhodný úložný priestor pre peňaženku, ale aj držiak na nápoje sa na festivale bude hodiť.

A aby sme nezabudli, Uribag je záchrana, keby usporiadateľ trochu kecal s prítomnosťou bezbariérových ToiToiek.

Produkty, ktoré oceníte pri cestovaní

Možno Vás zaujmú aj tieto články o preprave

seminář Principy správného sedenia - NRC Kováčová

Principy správneho sedenia – seminár v NRC Kováčová

V piatok 12. mája 2023 sa v NRC Kováčová uskutočnil celodenný seminár na tému ” Princípy správneho sedenia”. Prednášajúcou bola pani Zdeňka Faltýnková, odborníčka na…
Čítať viac