Cestovanie vozičkárov

Za dve desaťročia existencie spoločnosti LetMo sme vytvorili sortiment, ktorý poskytuje technické riešenia pre širokú škálu používateľov invalidných vozíkov a klientov s problémami s mobilitou. Každoročne dopĺňame sortiment, aby sme našim klientom umožnili žiť čo najaktívnejší život.
V tomto sprievodcovi nájdete množstvo zaujímavých doplnkov, o ktorých existencii mnohí z Vás ani netušili. V tejto časti uvádzame niekoľko produktov, ktoré súvisia s cestovaním a ktoré vám môžu cestovanie uľahčiť.

Vozičkár na cestách

Cestovanie vozíčkarov je sprevádzané troma "typmi strachu".
Mať nutnú časovú rezervu pre príchod na letisko, strachom o poškodenie každodenne potrebných pomôcok a tiež splnením limitov leteckých spoločností.

Aj keď sa požiadavky leteckých spoločností niekedy líšia, jedná sa väčšinou len o väčšiu či menšiu ústretovosť. Základné zadanie je veľmi podobné as vysokou šancou na úspech sa dokážete pripraviť dopredu. Aj napriek tomu platí základná poučka: vždy kontaktujte prepravcu dopredu a uistite sa, že počíta s prepravou Vášho vozíka, prípadne batérie (prídavného pohonu alebo elektrického vozíka).

Aké sú vaše skúsenosti? Ak v tomto zozname chýba niečo, čo sami používate, určite nám napíšte na info@letmo.sk, radi to do zoznamu odporúčaní doplníme.

 

Čo odporúča LetMo?

Ktorý vozík na zvládanie každodenných výziev?

Pokiaľ ide o pevný rám, potom QUICKIE Nitrum, pokiaľ ide o skladací rám, potom QUICKIE Xenon.
PROGEO Ego má tiež zaujímavé skladanie, najmä ak ho skladáte zo sedadla vodiča.

Sedačku a opierku chrbta?

Určite odporúčame zvážiť pevnú chrbtovú opierku, napríklad TARTA Boost alebo JAY3. TARTA Boost je novinka, ktorá kombinuje mierne tvarovanie s kontrolovanou flexibilitou.
Zo sedačiek môžeme spomenúť JAY Active alebo JAY Balance s technológiou Cryo.

Pre rýchlosť a vietor vo vlasoch?

KLAXON Power určite poteší celú rodinu, pretože už nebudete brzdou. 🙂
KLAXON Monster sa skvele hodí na pláž alebo do snehu.

Pomôcka, o ktorej ste možno nevedeli?

No, je ich veľa. Freewheel pre ľahší pohyb po tráve a nerovnom teréne, Quokka bag ako vhodný úložný priestor pre peňaženku, ale aj držiak na nápoje sa na festivale bude hodiť.

Produkty, ktoré oceníte pri cestovaní

Možno Vás zaujmú aj tieto články o preprave

KLAXON Klick

Povedzte mi: Môže prídavný pohon nabíjať aj mobil?

Prednedávnom sa v pobočkách LetMo v Piešťanoch, Banskej Bystrici a Prešove uskutočnila séria komunitných stretnutí. Vládla na nich skvelá atmosféra a odznelo množstvo otázok, ktoré…
Čítať viac
seminář Principy správného sedenia - NRC Kováčová

Principy správneho sedenia – seminár v NRC Kováčová

V piatok 12. mája 2023 sa v NRC Kováčová uskutočnil celodenný seminár na tému ” Princípy správneho sedenia”. Prednášajúcou bola pani Zdeňka Faltýnková, odborníčka na…
Čítať viac
prídavný pohon na mechanický vozík

Zmena maximálnej rýchlosti u prídavných pohonov Klaxon

V nedávnej dobe urobili príslušné orgány dôležité rozhodnutie, ktoré poteší všetkých fanúšikov prídavných pohonov Klaxon. Radi by sme vás informovali, že po vydaní normy EN…
Čítať viac