Vybavovania vozíkov počas koronaviru

Apple Facetime

Vybavovania vozíkov počas koronaviru

Marko Štefko_LetmoDobrý deň,

možno ma poznáte, možno nie, moje meno je Marko Štefko a som konzultantom vo firme LetMo.

Počas minulého týždňa ma kontaktovali zákazníci ohľadom vybavovania vozíkov a kompenzačných pomôcok. Úprimne, zostal som milo prekvapený z prístupu ZP a ÚPSVaR.

V prípade ZP všetko funguje „po starom“. Rehabilitačný lekár je ochotný komunikovať cez telefón a poukaz vystaviť a poslať poštou. Rovnako aj Vy viete komunikovať s poisťovňou, telefonický dohovor a šup poukaz poslať poštou na prislúchajúcu pobočku zdravotnej poisťovne. Oni Vám ho po schválení pošlú naspäť a následne ho Vy môžete poslať k nám.

Na firme je vždy niekto, kto poštu preberie a my vozík objednáme.

No a čo sa týka ÚPSVaRu, postup je veľmi podobný, všetko sa im dá doručiť poštou a dokonca mám pocit, že prihliadajú aj na doby dodania predfaktúr.
Jediná otázka, ktorá v tejto novej situácii pribudla je: „Máme Vám posielať tie peniaze? Stihnú to do troch mesiacov?“ Samozrejme, peniaze poslať môžu a my to stihneme.

Čiže vo finále si myslím, že to nie je až také zlé, ako sme si na začiatku všetci mysleli a vybavovanie pomôcok sa komplikuje iba o vhodenie dokumentov do najbližšej schránky, alebo o cestu na poštu a ich odoslanie.

Želám Vám veľa elánu, zdravia a pekný deň.

S prianím pekného dňa
Marko Štefko
m.stefko@letmo.sk

 

P.S: Viac o našej práci v dobe epidémie nájdete TU (LetMo-VIRTUAL)

 

https://letmo.sk/markostefko/

 

 

Napíšte váš názor