Odôvodnenie použitia rolátora Gemino 30 pri Parkinsonovej chorobe

chodítko Gemino Parkinson

Odôvodnenie použitia rolátora Gemino 30 pri Parkinsonovej chorobe

Parkinsonova choroba je chronicky progresívne neurodegeneratívne ochorenie. V dôsledku poruchy rovnováhy neurotransmiterov v bazálnych gangliách dochádza k zmene motorického výkonu, ktorý sa prejavuje rôznymi pohybovými poruchami (1).

Medzi príznaky typické pre Parkinsonovu chorobu patria stuhnuté svaly, poruchy pohybov (akinézia, hypokinézia, bradykinézia), nekontrolovateľný tras a zhrbené držanie tela; všetky tieto príznaky prispievajú k zníženiu rovnováhy a funkčnosti. Ďalšie príznaky môžu zahŕňať ťažkosti s rečou a prehĺtaním, poruchy krvného tlaku, trávenia, spánku a psychické vplyvy vrátane depresie a demencie (2).

“Na oddialenie klinickej progresie pohybových obmedzení je nevyhnutné zostať bezpečne aktívny”

Na riešenie týchto prejavov sa bežne predpisuje rolátor na prevenciu pádov a na prevenciu sekundárnych prejavov pokročilého veku, neaktivity alebo pádov (3). Rolátory sú ľahké, často vážia menej ako 8 kg, a dajú sa zložiť na jednoduché uskladnenie. Väčšina rolátorov ponúka sedadlo na podporu odpočinku používateľ...

Prihláste sa do LetMo PLUS+ zóny

LetMo PLUS+ sme s kolegami pripravili preto, aby sme Vám prinášali vždy niečo naviac. Viac noviniek zo sveta, viac znalostí, viac detailov a viac výhod v podobe pozvaní na podujatia či špeciálne zľavy.

Registrácia je bezplatná.

Už ste členom? Prihlásiť

Napíšte váš názor