Piata značka sedacích systémov od spoločnosti Letmo

Sedeo sedací systém

Piata značka sedacích systémov od spoločnosti Letmo

Celodenné používanie mechanických a elektrických vozíkov kladie vysoké nároky nielen na kvalitu vozíka samotného, ale hlavne na sedací systém, ktorým je vybavený a ktorý vlastne tvorí kontakt užívateľa s “pomôckou”. Každý, kto pracuje denne niekoľko hodín na počítači, má pocit, že po pár hodinách sa na stoličke už nedá vydržať a musí sa prejsť. Práve to najlepšie vystihuje, nakoľko presné musí byť nastavenie sedacieho systému, aby v ňom vozičkár dokázal stráviť niekedy aj 18 hodín.

Na chvíľu teraz opomenieme fakt, ako zanedbaný je prístup mnohých zdravotníkov k tejto oblasti (vrátane úhrad poisťovní). Tomu sme sa venovali už v niekoľkých článkoch.

Poďme skôr objavovať, aké sú technické možnosti riešenia a súčasná ponuka na slovenskom trhu.


Spoločnosť Letmo je už veľa rokov známa svojou širokou ponukou sedacích systémov. Je tomu už dlho, čo priniesla na Slovensko celú škálu sedačiek a opierok JAY, neskôr pribudli aj flexibilné opierky TARTA a pneumatické sedačky ROHO. Ako vtedy povedal konateľ spoločnosti Miroslav Zeman, stále v sortimente chýbal vysoko individuálny systém pre zložitejšie nastavovania. A tak sme na Slovensku privítali značku sedačiek a opierok z Nového Zélandu SPEX.

Dalo by sa povedať, že potreby sú pokryté, ale nie je tomu tak. Je veľký rozdiel v nastavení sedacích systémov na mechanickom vozíku a elektrickom. Zatiaľ čo ten na mechanickom podporuje aktivitu a svojou hmotnosťou by nemal príliš zvyšovať hmotnosť vozíka, pri elektrickom je všetko podriadené celodennému komfortu a prípadne individuálnemu nastaveniu bočného držania. Preto je nám potešením, že Letmo prináša na Slovensko piatu značku sedacích systémov – SEDEO.

Stáva sa tak jednoznačne najsilnejším hráčom rešpektujúcim pravidlá správneho sedenia a zároveň pokrýva (tentokrát snáď už skutočne) všetky druhy nárokov na sedacie systémy.


Sedací systém SEDEO

sedací systém SEDEO


Sedací systém JAY

Sedací systém JAY


Sedací systém SPEX

Sedací systém SPEX


Sedací systém TARTA

Opierky TARTA


Sedací systém ROHOSedací systém ROHO

 

 

Napíšte váš názor