Predstavenie Q-série elektrických vozíkov

elektrický vozík Quickie

Predstavenie Q-série elektrických vozíkov

Q-séria elektrických vozíkov od QUICKIE je v túto chvíľu najširšou ucelenou ponukou elektrických vozíkov na slovenskom trhu. Jej komplexnosť spočíva nielen vo veľkosti vozíkov a ich výkone, ale tiež v rôznorodosti sedacích systémov, štyroch typoch podvozkov, troch druhov odpruženia a vyspelej elektronike.


Veľkosť a výkon

Tento faktor je často najviac zreteľný a číselné označenie Q-série v tom uľahčuje orientáciu.

Quickie Q100 – ultra-kompaktný vozík so šírkou podvozku 54 cm. Ponuka sedacích systémov nie je až tak široká, ale vozík exceluje predovšetkým v obmedzených priestoroch. Napriek tomu sa doň vojdu 55 Ah batérie, takže z hľadiska dojazdu ho môžeme považovať za “dospelý” elektrický vozík. Naviac vďaka farebným “akcentom” si každý prispôsobí svoju vlastnú verziu. Zaujímavá je napríklad kombinácia s centrálnym stupátkom, ktoré ešte viac uľahčuje manipuláciu v interiéri.

elektricky vozik Q100 a Q200


Quickie Q200 – kompaktný vozík, ktorý sa ešte stále vojde do dverí šírky 60 cm, ale ponúka už všetky súčasné pokročilé funkcie (polohovanie sedu, polohovanie chrbtovej opierky, stupačiek, ovládanie bradou, vyspelý sedací systém, R-net ovládače atď.).

Elektricky vozik Q100a200


Quickie Q400 – stredná trieda Q-série, ktorá je už dostupná v troch typoch podvozkov. Teda ako “predokolka”, “zadokolka”, “stredokolka”. Každý z podvozkov vyniká v inom prostredí. Všetky sú ale kombinovateľné s mnohými systémami sedenia, všetkým možným polohovaním, ovládačmi a rôznymi bočnicami. Viac Vám radi vysvetlia konzultanti firmy Letmo.

Elektricky vozik Q400


Quickie Q500 – vyššia stredná trieda Q-série, ktorá má oproti svojím menším súrodencom ešte hnaciu časť podvozku zavesenú na kyvnom mechanizme. Okrem odpruženia sa tak vozík prispôsobuje nerovnému povrchu aj touto cestou a vďaka tomu sú obe hnacie kolesá lepšie v zábere. Pravdaže je možné Q500 kombinovať so všetkými druhmi sedacích systémov. Podvozok je dostupný nielen vo verzii “predokolka/zadokolka/stredokolka”, ale tiež ako nový typ Q500 Hybrid. Pod týmto označením sa skrýva verzia, keď sú oproti “zadokolke” hnacie kolesá posunuté viac na stred ťažiska a sú doplnené aktívnymi kolesami proti preklopeniu. Vozík má tak smerovú stabilitu “zadokolky”, ale reaguje rýchlejšie a predné vidlice nie sú tak zaťažené. Čiže napr. nehrnú až tak koberec. 🙂

Elektricky vozik Q500


Quickie Q700 – vlajková loď Q-série, ktorá nepozná limity. Nech už chcete akýkoľvek podvozok, sedací systém, polohovanie, alebo ovládač, odpoveď je áno. Q700 má odpruženie všetkých kolies (pri štvorkolke a šesťkolke), ovládať ho môžete joystickom, bradou, hlavovou opierkou, alebo nohou, proste ťažko nájdete obmedzenie. Oproti menším súrodencom je k dispozícii aj vo verzii UP, teda ako vertikalizačný vozík. Viac Vám radi vysvetlia konzultanti firmy Letmo.

elektricky vozik Q700Up


Sedacie systémy

Jednotlivé vozíky Q-série ponúkajú rôzne sedacie systémy. Pri vstupných modeloch Q100 a Q200 je ponuka obmedzenejšia, ale pri Q700 už nepozná hranice. Pod sedacími systémami si však nepredstavujte len pohodlné a konturované sedenie. Q500 a Q700 používajú napríklad verzie opierok Sedeo, ktoré majú biomechanický systém redukcie strižných síl. To znamená, že pri polohovaní chrbtovej opierky sa zároveň upravuje jej výška.

 


S Q-sériou samozrejme súvisí aj celá rada ďalších vychytávok, ako sú špeciálne hlavové opierky, fixačné systémy, alebo rôzne typy joystickov. Každý má svoje potreby a vyzerá to, že Q-séria poskytuje dostatok priestoru na to, aby si každý vybral.

Ukážeme Vám aspoň zopár ďalších zaujímavostí.

 

 

 

 


Napíšte váš názor