Odštartoval 2. ročník projektu Nezastaviteľní: Opäť budeme pomáhať hendikepovaným

Nezastavitelní Birell

Odštartoval 2. ročník projektu Nezastaviteľní: Opäť budeme pomáhať hendikepovaným

Bratislava, 15. februára 2017 – Každý z nás bude mať opäť možnosť pomôcť svojím pohybom. A to tým, ktorí prekonali ťažkú chorobu či vážny úraz, no nevzdali sa a aj napriek hendikepu chcú športovať. Nezastaviteľným. Vďaka projektu Nezastaviteľní získalo potrebné športové vybavenie, ako handbike či monoski, 11 Nezastaviteľných, medzi nimi aj traja Slováci: Adam z Liptovského Mikuláša, Ivan z Košíc a Erik zo Stupavy. Ambasádormi projektu sú úspešní paralympionici, cyklisti, Anna Oroszová a Jiří Ježek.

 

Cieľom Nezastaviteľných je motivovať zdravých ľudí k tomu, aby športovali, a tým pomohli hendikepovaným. Za každého, kto prejde pešo, na korčuliach alebo na bicykli špeciálnou bránou, venuje Birell 0,20 € na nákup športového vybavenia pre hendikepovaných. Vlani sa podarilo vyzbierať celkovú sumu 34 854 eur na nákup potrebných pomôcok.

Jedným z tých, ktorým projekt Nezastaviteľní splnil sen je Erik Weiss zo Stupavy. Po autonehode zostal pripútaný na vozíčku. Vždy veľa športoval, preto túžil jazdiť opäť, na hanbiku. Jeho prianie sa mu vďaka Nezastaviteľným splnilo. „Ďakujem všetkým, ktorí vymenili vlastné pohodlie za aktívny pohyb, a tým nám pomohli. Už sa nemôžem dočkať, až na handbike sadnem a po prvý raz vyrazím,“ neskrýva radosť Erik.

„Ešte stále je možnosť prihlásiť sa do projektu Nezastaviteľní. Stačí, ak hendikepovaní, ktorí sa chcú stať Nezastaviteľnými vyplnia do 20. marca 2017 formulár prostredníctvom internetovej stránky www.nezastavitelni.sk,“ uviedla marketingová manažérka Veronika Hořáková.

Aj v tomto roku bude opäť v období od júna do septembra umiestnená špeciálna Birell brána na atraktívnych miestach, na ktorých ľudia trávia voľný čas naprieč Slovenskou a Českou republikou. Presný zoznam miest spolu s dátumami, kde a kedy bude brána umiestnená, bude uvedený na stránke projektu www.nezastavitelni.sk.

 


 

Akciová spoločnosť Pivovary Topvar je poprednou pivovarníckou spoločnosťou na Slovensku s viac ako 600 zamestnancami a jedným z najmodernejších pivovarov v strednej Európe. Do portfólia jej značiek, ktoré každoročne získavajú ocenenia na medzinárodných aj lokálnych súťažiach kvality, patrí Pilsner Urquell, Šariš, Velkopopovický Kozel, Radegast, Gambrinus, Topvar, Smädný Mních, nealkoholické pivo Birell, či cider Kingswood.

 

Napíšte váš názor