Cestovanie s prídavným pohonom Twist

Cestovanie s prídavným pohonom Twist

Mnohí čitatelia portálu Vozickar.info sa často pýtajú, ako cestovať s invalidným vozíkom, ktorý je vybavený prídavným pohonom. Na prvý pohľad to vyzerá ako jednoduchý scenár. Menšie batérie ako v bežnom elektrickom vozíku, jednoduchá demontáž a celkom primeraná hmotnosť.

Nie je to problém, ale letecké spoločnosti alebo prevádzkovatelia letísk môžu pripraviť množstvo nástrah a prekvapení. Preto stručne opíšeme niekoľko kľúčových bodov z konkrétnej cesty zo Slovenska do Atén na Európske fórum zdravotne postihnutých (EDF).

Deň 0 – príprava a balenie

Na našu cestu vyrážame s vozíkom, ktorý bude doplnený o nový produkt rakúskej značky Klaxon – Twist. Ide o mimoriadne kompaktné zariadenie, takže očakávame minimum problémov.
Celé zariadenie sa zmestí do jedného samostatného batohu vrátane batérie.

Klaxon Twist - backpack

Pre tých, ktorí zariadenie Twist ešte nevideli, ide o prídavnú jednotku, ktorá, ako naznačuje názov (citujem Wikipédiu: Charakteristickým znakom twistu je rotácia bedier okolo vertikálnej osi) môžete pripevniť na prednú časť vo...

Prihláste sa do LetMo PLUS+ zóny

LetMo PLUS+ sme s kolegami pripravili preto, aby sme Vám prinášali vždy niečo naviac. Viac noviniek zo sveta, viac znalostí, viac detailov a viac výhod v podobe pozvaní na podujatia či špeciálne zľavy.

Registrácia je bezplatná.

Už ste členom? Prihlásiť

2 Komentáre

 • Katarína Frnčová

  18. júla 2022 - 12:26

  Mala som podobný problém s elektrickou trojkolkou pri ceste na dovolenku na Krétu. Cesta tam bola bez problémov,ale cesta lietadlom z Kréty bol hotový horor. Nemohli sme sa dostať do lietadla lebo nejakej horlivej manažérke z Heraklionu vadila batéria lítiová v mojom vozíku. Tiež sme boli odstavení mimo a až tesne pred odletom sme mohli ísť do lietadla. Nechcela si dať vysvetliť,že batéria je bezpečná. Keby s nami nebol spolucestujúci, ktorý vedel dokonale po anglicky sme tam asi ešte dodnes.

  • Mirek Zeman

   21. júla 2022 - 11:37

   Tak vidíte, vy jste to měla přesně naopak. Asi se to dá vždy vyřešit, jen problém je, pokud jste pod tlakem a letadlo za chvílí letí.
   Tak hodně štěstí při dalším cestování.

Napíšte váš názor