Vozickar.sk: “Kengura je vskutku najideálnejší vianočný darček pre vozičkára”

taska-quokka na invalidny vozik

Vozickar.sk: “Kengura je vskutku najideálnejší vianočný darček pre vozičkára”

Od začiatku novembra sme sa bránili „opičeniu“ po masívnej vianočnej kampani obchodníkov, no prvé decembrové dni aj nás „zlomili“. A tak spojenie vianočný darček sa už stáva súčasťou aj portálu vozickar.sk. Neprichádzame však s mačkou vo vreci. Predstavíme novinku, ktorú sme osobne vyskúšali, a z vozíka ju už odmietame zložiť. A sme presvedčení, že taška Quokka zaujme aj vás.

  • „Čo som si vysníval, to mi ˏvesmírˊ poslal“

Ešte pred predstavením ideálneho vianočného darčeka ponúkame pohľad na monitor pomyselného stroja času. Budete v ňom čítať minulé myšlienkové pochody Mireka Zemana, majiteľa spoločnosti Letmo, ktorá na Slovensko kenguru (quokka) preniesla.


taska-quokka-zeman„Sedel som na lavičke. Kúsok od paraolympionika Martina Ludrovského. Ten sedel vo vozíku naklonený a opretý o stenu. Presne tak, ako to rád a pravidelne robieva. 

Môj pohľad sa zapichol na jeden prazvláštny detail na ňom. A v tú chvíľu to fakt vyniklo. Do nami kedysi dodávanej kapsičky na mobil mal doslova napchatý ten svoj súčasný. Jediný problém bol v tom, že to puzdro sme dodávali v dobách veľmi malých tlačidlových Nokií. A on tam, neviem síce ako, ale natlačil svoj obrí smartfón ?.

Takto to predsa nejde, hovoril som si v duchu. Skoro každý má dnes pri sebe nejaký dotykový telefón a nie vždy je ideálne dávať ho za seba do batoha. A hneď som si začal predstavovať, ako by sa to malo inteligentne napraviť. Možno neuveríte, ale čo som si vysníval, to mi o niekoľko týždňov „vesmír“ poslal. 

taska-quokka-vsetkyV Holandsku totiž jedného vozičkára tiež trápilo, že neexistujú tašky prispôsobené k pripnutiu na vozík. Preto ich vymyslel. A „vymakal“ do posledného detailu. Ten svoj výtvor nazval taška Quokka. Veľmi príslovečný názov. Valabia quokka je totiž zavalitá kengura žijúca v Austrálii. A my ju teraz pred sviatkami prinášame na slovenský a český trh.“

  • „Hoci nerád, nezvyknem to robiť, začal som študovať návod“

Aj v tejto časti príspevku budeme pokračovať osobnou výpoveďou. Tentokrát autora článku po tom, ako mu poštárka zaklopala na dvere.


taska-quokka-jan-szabo„Na druhý deň po objednaní bola taška Quokka na mojom stole. Dívam sa na ňu a som spokojný. Je elegantná, slušivá, praktická. Má tri samostatné, rôzne veľké kapsičky uzatvárané zipsom. Ani k výberu farby nemám oneskorené výhrady. 

Červík pochybnosti však nahlodáva moju myseľ a pýta sa ma, či som si vybral správnu veľkosť. Znovu otváram internetovú stránku https://letmo.sk/produkty/doplnky/. Skúmavým pohľadom porovnávam obrázky troch tvarov a troch veľkostí tašiek s tou mojou na stole. A opätovne sa utvrdzujem v tom, že som si vybral dobre, presne takú tašku potrebujem. 

taska-quokka-velka-zvislaUž sa teším, kedy mi ju syn pripevni na vozík. V tom mi zazvoní mobil. Telepatia funguje, poviem si, keď uvidím meno volajúceho. Syn mi však oznamuje, že nepríde. Možno zajtra. No ja chcem, a v duchu si zanadávam, aby bola taška Quokka na vozíku ešte dnes. 

Hoci nerád, nezvyknem to robiť, začnem študovať návod na pripevnenie tašky k vozíku. Nezdá sa mi to zložité. Uvažujem, či to zvládnem sám. V tom si spomeniem, že Letmo má na stránke video s inštaláciou adaptéra – https://vimeo.com/143679172. Pustím si ho a je rozhodnuté.  Takú jednoduchá inštaláciu musím predsa zvládnuť aj sám.

taska-quokka-adapterChvíľu mi síce trvalo nájsť vhodné miesto pre upevnenie adaptéra na skladacom invalidnom vozíku s odnímateľnými stúpačkami. No jeho pripevnenie s pomocou oceľovej pásky a dvoch skrutiek s krížovou hlavičkou som zvládol za necelých desať minút. Žiadne lepenie, vŕtanie, stláčanie. Proste čistá prácička. Jednoduchý, no do detailov premyslený systém upevnenia adaptéra. Človek, ktorý má len o trochu menej galbavé prsty ako ja, by do piatich minút inštaláciu určite dokončil. A ani by sa nezapotil.

taska-quokka-vozik

Vkladám na skúšku do kapsičiek mobil, kľúče, všetky možné doklady, peňaženku, bankové a obchodné karty. Taška Quokka má ešte plno voľného miesta. Priložím diktafón, vizitky, malý poznámkový blok a pero. A ešte tam zmestím vreckovky, vlhčené utierky…“

  • Taška Quokka aj na chodidlo

Spoločnosť Letmo má v ponuke Quokka puzdro pre smartfón a tri tašky Quokka – malú, veľkú zvislú a veľkú horizontálnu. Vyrobené sú z kvalitného vypolstrovaného materiálu, čo je záruka, že dlho vydržia. Nepotrhajú sa, nerozoderú. Sú vybavené jednoduchým otváraním s dvojitým skrytým magnetom.

taska-quokka-stvorkolka

Taška Quokka môže byť pripevnená na vozík alebo na chodidlo prostredníctvom adaptéra KLICKfix. Ten umožňuje jednoduché a rýchle vloženie a vybratie tašky. Adaptér, ktorý sa kupuje samostatne, pootočením tašku „uzamkne“, aby nedošlo k jej odcudzeniu okoloidúcim chodcom. Ku každej taške sú priložené aj pútka na zipsy pre kvadruplegikov. Uľahčí im to otváranie.

taska-quokka-zips

Taška Quokka sa dodáva aj so širokým a dlhým pásom, ktorý umožňuje prehodiť si tašku cez plece. Znamená to, že ak  vozičkár bude musieť svoj vozík opustiť, nebude mať problém, čo s taškou, ako ju preniesť inde.

Puzdro na mobil o rozmere 10x17x3,5 centimetrov stojí 27,90 eur. Za malú taškuo rozmere 10x19x8 centimetrov zaplatíte 43 eur. A veľká taška Quokka bude mať na účtenke sumu 69 eur. Adaptér na uchytenie stojí 17,70 eur.

 

Zdroj: www.Vozickar.sk
(j.szabo@vozickar.sk)

Napíšte váš názor