Spoločnosť Sunrise Medical oslavuje 40 rokov

Spoločnosť Sunrise Medical oslavuje 40 rokov

Spoločnosť Sunrise Medical má bohatú históriu, ktorá siaha až do roku 1983. Prečítajte si niektoré kľúčové body z histórie spoločnosti, ktorých výrobky tvoria prevažnú väčšinu našej ponuky.

 

 

1983


ŠTART a BEC Mobility

Spoločnosť Sunrise Medical je založená a zakladá svoje prvé distribučné a výrobné divízie v Spojenom kráľovstve a USA akvizíciou spoločnosti BEC Mobility (výrobca invalidných vozíkov a skútrov s pohonom založený v roku 1968).

 

 

 

1985

KANADA

Spoločnosť Sunrise Medical rozširuje svoju medzinárodnú prítomnosť o novú distribučnú divíziu v Kanade.

 

 

1986


QUICKIE

Spoločnosť Sunrise Medical získava invalidné vozíky QUICKIE. Spoločnosť QUICKIE spôsobila revolúciu v odvetví manuálnych invalidných vozíkov tým, že na masový trh uviedla individualizované, ultraľahké invalidné vozíky.

 

 

1987


BREEZY

Predstavuje sa prvý štandardný invalidný vozík BREEZY. Vozík BREEZY je navrhnutý tak, aby spĺňal potreby staršej populácie, a ako prvý prináša do segmentu geriatrických invalidných vozíkov pohodlie, funkčnosť a štýl.

 

 

1988


STERLING

Predstavuje sa prvý skúter značky STERLING. Vďaka jedinečnému prednému a zadnému odpruženiu sa skúter STERLING stáva najpredávanejším skútrom v Európe už v prvom roku svojej existencie.

 

 

1989

ZIPPIE

Predstavuje sa prvý ľahký detský invalidný vozík ZIPPIE.

Vďaka možnosti rásť spolu s dieťaťom a dostupnosti v dúhových pestrých farbách je ZIPPIE prvým individualizovaným, veľmi ľahkým invalidným vozíkom, ktorý prináša radosť na trh detských invalidných vozíkov.

 

 

1992

SOPUR

Spoločnosť Sunrise Medical kupuje spoločnosť SOPUR, popredného nemeckého výrobcu aktívnych ultraľahkých invalidných vozíkov a handbikov.

___

Spoločnosť Sunrise Medical otvára nové distribučné spoločnosti vo Francúzsku a Holandsku a rozširuje výrobné priestory v Španielsku.

 

1993

NÓRSKO

Spoločnosť Sunrise Medical zakladá svoju nórsku divíziu kúpou spoločnosti Norsk Rehab, výhradného distribútora invalidných vozíkov QUICKIE v Nórsku.

 

1994

JAY

Spoločnosť Sunrise Medical kupuje spoločnosť JAY Medical, uznávaného svetového lídra v oblasti sedacích a polohovacích výrobkov pre invalidné vozíky.

Spoločnosť Sunrise Medical zakladá svoju švédsku divíziu akvizíciou spoločnosti Vitactiv AB, výhradného distribútora invalidných vozíkov QUICKIE a skútrov STERLING vo Švédsku.

 

1995

COOPERS

Sunrise Medical kupuje spoločnosť COOPERS, lídra na trhu sanitárnych výrobkov s viac ako 100-ročnou históriou.

Spoločnosť Sunrise Medical rozširuje svoju medzinárodnú prítomnosť o novú distribučnú divíziu v Austrálii.

Spoločnosť Sunrise Medical zakladá svoju taliansku divíziu kúpou spoločnosti Ala, výhradného distribútora invalidných vozíkov QUICKIE v Taliansku.

Spoločnosť Sunrise Medical zakladá svoju švajčiarsku divíziu akvizíciou spoločnosti Rospo AG, výhradného distribútora invalidných vozíkov QUICKIE vo Švajčiarsku.

 

1996

Paralympijské hry – ATLANTA

Spoločnosť Sunrise Medical je oficiálnym sponzorom paralympijských hier v roku 1996, ktoré sa konali v Atlante v štáte Georgia.

Sunrise Medical rozširuje svoju globálnu výrobu o novú výrobnú fabriku v Mexiku.

 

2004

WHITMYER

Sunrise Medical kupuje spoločnosť WHITMYER, špecializovaného výrobcu individuálne prispôsobených systémov na podporu hlavy a príslušenstva.

 

 

 

2005

LOMAX

Sunrise Medical kupuje spoločnosť LOMAX, britského konštruktéra a výrobcu elektrických a mechanických invalidných vozíkov.
Spoločnosť Sunrise Medical rozširuje svoju globálnu výrobu o novú výrobnú fabriku v Šanghaji v Číne.

 

2011

POĽSKO

Spoločnosť Sunrise Medical rozširuje svoju globálnu výrobu o novú výrobnú fabriku v Poľsku.

 

2013

JCM

Sunrise Medical kupuje spoločnosť JCM Seating, britského konštruktéra a výrobcu vysoko inovatívnych a na mieru šitých špecializovaných systémov na podporu sedenia.

 

 

 

2015

GEMINO

Spoločnosť Sunrise Medical kupuje produktové rady spoločnosti Handicare v oblasti mobility (vrátane chodítok GEMINO) a jej výrobné divízie v Nórsku, Dánsku, Holandsku a Číne.

 

 

 

RGK

Sunrise Medical kupuje spoločnosť RGK, lídra v oblasti vývoja, dizajnu, výroby a distribúcie špičkových športových vozíkov na mieru a vozíkov na každodenné použitie.

 

SWITCH-IT

Spoločnosť Sunrise Medical kupuje spoločnosť SWITCH-IT, lídra v oblasti vývoja, dizajnu, výroby a distribúcie špeciálnych ovládačov a vstupných zariadení pre elektrické invalidné vozíky.

 

 

 

 

2017

JAPONSKO

Spoločnosť Sunrise Medical rozširuje svoju medzinárodnú prítomnosť o novú distribučnú divíziu v Japonsku.

 

 

2018

MAGIC MOBILITY

Elektrický vozík Magic Mobility

Spoločnosť Sunrise Medical kupuje austrálskeho výrobcu MAGIC MOBILITY, ktorý je známy najmä terénnymi elektrickými invalidnými vozíkmi.

 

 

 

 

 

2019

EMPULSE

S modelom R20 sa predstavuje prvá pomôcka na tlačenie invalidného vozíka EMPULSE.

Pomôcka R20 je určená na podporu sprevádzajúcej osoby, ktorá tlačí invalidný vozík, a je jedinou pohonnou jednotkou, ktorú možno zložiť spolu s invalidným vozíkom.

 

2020

ORACING

Spoločnosť Sunrise Medical kupuje spoločnosť ORACING designs, výrobcu a distribútora širokej škály športových mechanických invalidných vozíkov, handbikov a produktov na podporu mobility.

 

 

 

 

 

LECKEY

Sunrise Medical kupuje spoločnosť LECKEY, celosvetovo uznávaného priekopníka vo výskume a vývoji výrobkov, ktoré pomáhajú deťom a dospelým so zdravotným postihnutím ísť, robiť, tešiť sa a zúčastňovať sa na každodenných činnostiach počas celého dňa a noci.

 

 

2022

THE HELPING HAND

Sunrise Medical kupuje spoločnosť The Helping Hand Company, renomovanú britskú spoločnosť, ktorá sa špecializuje na navrhovanie, výrobu i distribúciu výrobkov na zvládanie tlaku v sede a polohovanie ako aj výrobkov na nezávislé bývanie.

 

 

 

 

NOW TECH

Sunrise Medical získava spoločnosť Now Tech, technologickú spoločnosť s veľmi žiadanými technickými zručnosťami a viac ako 10-ročnými špecifickými znalosťami a odbornými skúsenosťami v oblasti vývoja inteligentných ovládačov elektrických invalidných vozíkov (ako je napríklad inovatívne špeciálne ovládanie hlavy Gyroset Vigo).

 

 

 

 

Napíšte váš názor