Špičkový vozík pre slovenských pacientov (Vozickar.sk)

elektrický vertikalizačný invalidný vozík

Špičkový vozík pre slovenských pacientov (Vozickar.sk)

Stredajšia (16. 9.) prezentácia vertikalizačného elektrického vozíka z ponuky spoločnosti Letmo je dôkazom, že pomôcky pre telesne hendikepovaných s najmodernejšími technologickými a elektronickými systémami netreba hľadať len na zahraničných trhoch. K dispozícii sú aj pre slovenských pacientov.

V Národnom rehabilitačnom centre v Kováčovej Mirek Zeman, majiteľ spoločnosti Letmo názorne predviedol vozík Quickie Jive UP so stredoťažiskovým pohonom (šesťkolka) a vertikalizačnou funkciou, ktorá umožňuje pohľad z očí do očí vozičkárovi so stojacím dospelým človekom.

Na rozdiel od mnohých vozíkov tohto typu ponúkaných na zahraničných trhoch má Jive UP nespornú výhodu v tom, že nemusí byť vybavený prednými stabilizačnými kolieskami, ktoré by podopierali stúpačky a zaisťovali vozík proti prevráteniu smerom dopredu. Bezpečnostný proces istenia je zaisťovaný automaticky uzamknutím prednej nápravy (predných ramien) v momente, keď sa začne sedačka dvíhať.

polohy

Účastníci prezentácie v Kováčovej videli vozík v “plnej výbave” – diódové svetlá, anatomickú sedačku umožňujúcu tri polohy (ľah, sed, vertikalizácia), polohovanie zadnej opierky, sedu, stúpačiek. Programovateľná pamäť sedadla je priradená k jednotlivým tlačidlám joysticku R-net. Súčasťou vozíka je aj držiak na tablet, veľkoplošný farebný displey, infra-port či bluetooth.

Vozík Jive UP je rovnako ako jeho “štandardný” príbuzný Quickie Jive vybavený podvozkom Spidertrac s nezávislým odpružením všetkých šiestich kolies. Tým je zachovaný maximálny záberový ťah kolies, čo umožňuje pohodovú jazdu aj pri prekonávaní priečnych nerovností.

Videá približujúce jednotlivé funkcie tohto špičkového výrobku sú umiestnené TU: https://letmo.sk/quickie-jive

(j.szabo@vozickar.sk)

Napíšte váš názor