Príbehy

Prinášame vám príbehy našich zákazníkov.  Zároveň ide o klientov, ktorí sú pre nás silnou inšpiráciou. Nielen tým, ako prekonávajú prekážky, ale tiež životným postojom. Produkty dávajú zmysel až vo chvíli, kedy ich vidíte použité v praxi a pochopíte ich prínos v zvládaní každodenných úloh.

Tomáš Masaryk

Športovec, obchodník, motivátor a hrdý Záhorák.

Druhýkrát som sa doslova a dopísmena narodil v roku 2001 po ťažkej autonehode, ktorú by štatisticky nemalo prežiť 99 percent ľudí a lekári ma v danom čase dokonca vyhlásili za mŕtveho.

V tomto čase som patril medzi najväčšie talenty slovenského futbalu a mal som čerstvo po promóciách na Fakulte telesnej výchovy a športu v Bratislave. Hneď po autonehode som sa dozvedel, že na mňa čakal lukratívny kontrakt vo francúzskom futbalovom klube OSC Lille. Vesmír to však zariadil inak.

Už pár rokov po autonehode som sa začal naplno venovať tenise na vozíku. Na svetovom šampionáte družstiev sme získali ôsme miesto. a viackrát som uspel na medzinárodných turnajoch. Okrem toho som štvornásobným majstrom československej tour vo štvorhre a trojnásobným držiteľom slovenského striebra v dvojhre. Medzi mojimi trofejami sa vynímajú aj tie z medzinárodných turnajov. Skromne zhrniem, že za ten čas, čo hrám aktívne tenis na vozíku som získal asi 130 trofejí.

Čo sa týka profesného života, podarilo sa mi získať skvelú prácu v obchodnej zahraničnej firme, ktorá je pre mňa zaujímavá a môžem povedať, že ma napĺňa. Po všetkom, čo som zažil, zostávam nenapraviteľným optimistom. Snažím sa byť sebestačným a každým dňom presviedčam seba aj ostatných, že fyzické obmedzenia neexistujú, sú to iba tie, ktoré máme v hlave. Moje prednášky už absolvovalo niekoľko tisíc študentov, zamestnancov a podnikateľov. Môžem povedať, že sa stretávam len s pozitívnym ohlasom.

Rozhovor s Tomášom Masarykom si môžete pozrieť TU.

Ako vyzerá tvoj bežný deň? Akým aktivitám sa venuješ?

Môj bežný deň musí obsahovať športové aktivity. Niekedy je to tenis, inokedy cvičenie či rehabilitácia. Pracovné aktivity mám vždy naplánované vopred. Ale pre mňa nie je každý deň ani zďaleka rovnaký.

Čo ti prináša radosť a čo ťa baví robiť vo voľnom čase?

Treba sa tešiť z maličkostí. Niekedy mi stačí stretnúť sa na káve, pokecať a hneď mám lepší deň. Inokedy to je zasa to, keď si dobre zašportujem. Všetko, čo robíme srdcom a vyčarí nám úsmev na tvári sa ráta.

Čo ti v živote pomáha prekonávať prekážky?

Byť odvážny na to povedať strachu a obavám nie a vedieť mať zdravé sebavedomie. 

Na akú vozičkársku “vychytávku” nedáš dopustiť?

FREEWHEEL. Keď sa chystám do neznámeho prostredia, je to určite prvá pomoc, s ktorou prekonávam všetky prekážky.

Tomášove 2 životy v jednom

Žijem TU A TERAZ a to mi dáva maximálnu pohodu. Necítim smútok, pretože nežijem v minulosti. Necítim úzkosť , pretože nežijem v budúcnosti. Tomáš sa rozrozprával nielen o svojom príbehu, ale aj o strastiach, ktorým čelil v začiatoch. Inšpiratívne porozprával aj o svojom nastavení mysle a dôležitých faktoroch, ktoré mu pomohli žiť svoj “druhý život” naozaj naoplno. V rozhovore sa dozvieš viac o tenisovej kariére, Tomášovej práci a motivačných prednáškach, ale aj o tom, ako zvláda kvôli aktívnemu životu cestovanie na vozíku.

Tomáš používa aj tieto produkty

Prečítajte si články s Tomášom

Tenisový vozík - RGK GrandSlam - Tomáš Masaryk

Štart Tomáša Masaryka na US Open!

Písal sa rok 2004, keď Tomáš Masaryk prvýkrát zavítal do mojej kancelárie (vtedy ešte v Brne). Dobre sme sa porozprávali a on nebol úplne spokojný…
Čítať viac

Ako priviesť deti na vozíku k športu

Ako motivovať deti k pravidelnej aktivite, ktorú môžu vykonávať aj na vozíku? Jednoduchú odpoveď a zopár tipov nám poskytol úspešný tenista na vozíku Tomáš Masaryk,…
Čítať viac

Na cestách na vozíku s Tomášom Masarykom

Cestovanie je v dnešnom svete atraktívna téma. Veľa cestovateľov však zabúda doceniť to, aké jednoduché je kúpiť si zľavnenú letenku, prísť na letisko 45 minút…
Čítať viac