Ako môže zdvíhanie sedadla poskytnúť používateľom elektrických vozíkov väčšiu nezávislosť

  • Domov
  • Blog
  • LetMo PLUS+
  • Ako môže zdvíhanie sedadla poskytnúť používateľom elektrických vozíkov väčšiu nezávislosť
elektrický vozík so zdvihom sedačky

Ako môže zdvíhanie sedadla poskytnúť používateľom elektrických vozíkov väčšiu nezávislosť

Jedným z bežných problémov, s ktorými sa môžu stretnúť používatelia invalidných vozíkov, je dosiahnutie vyšších polôh, napríklad pri objednávaní v kaviarni či bare, alebo pri snahe dosiahnuť na niečo na vysokej polici. Často sa berie do úvahy len horizontálna mobilita, ale vertikálna mobilita môže byť rovnako dôležitá. Veľakrát sa táto potreba vníma ako luxus. Schopnosť zdvihnúť sa na elektrickom vozíku má však obrovský potenciál zvýšiť kvalitu života používateľa.

Vertikálna mobilita počas pobytu na invalidnom vozíku sa vo všeobecnosti dosahuje pomocou funkcie zdvihnutia sedadla.

Táto funkcia umožňuje kompletnému sedaciemu systému zdvihnúť a znížiť osobu na invalidnom vozíku pri zachovaní rovnakého uhla sedadla k opierke a sedadla k podlahe, čo používateľovi umožňuje prístup do mnohých vertikálnych úrovní.

Táto možnosť má nielen fyzické, psychologické a funkčné výhody, ale zvyšuje aj nezávislosť používateľa s možnosťou aktívne sa zúčastňovať na iných životných zážitkoch a situáciách bez toho, aby po...

Prihláste sa do LetMo PLUS+ zóny

LetMo PLUS+ sme s kolegami pripravili preto, aby sme Vám prinášali vždy niečo naviac. Viac noviniek zo sveta, viac znalostí, viac detailov a viac výhod v podobe pozvaní na podujatia či špeciálne zľavy.

Registrácia je bezplatná.

Už ste členom? Prihlásiť

Napíšte váš názor