Schodolez Gecko

Automatický schodolez proti prevráteniu s exkluzívnym patentom Gecko. Gecko umožňuje ľuďom s pohybovým postihnutím úplne bezpečne stúpať a schádzať po všetkých typoch schodov.

Prefinancovanie cez štátny príspevok

Popis

SCHODOLEZ PROTI PREVRÁTENIU

Spoločnosť Antano, svetový líder v oblasti schodolezov, vytvorila jediný automatický schodolez proti prevráteniu s exkluzívnym patentom Gecko.

Gecko umožňuje ľuďom s pohybovým postihnutím úplne bezpečne stúpať a schádzať po všetkých typoch schodov.
Automatizovaný systém umožňuje akémukoľvek obsluhujúcemu ho riadiť bez námahy. Patentovaná technológia proti prevráteniu zaručuje nulové chyby, nehody alebo neočakávané udalosti pri stúpaní alebo klesaní po schodoch.

Gecko je univerzálny a môže sa používať okamžite.


NASTAVITEĽNÉ RIADIDLÁ
Riadidlá sú výškovo nastaviteľné, aby sa prispôsobili obsluhe pri manévroch po schodoch.

VÝŠKOVO A HĹBKOVO NASTAVITEĽNÁ OPIERKA HLAVY
Opierka hlavy sa prispôsobuje rôznym polohám, aby poskytla používateľovi väčšie pohodlie pri používaní tejto pomôcky.

PODPERA NA UZAMYKANIE A SPÁJANIE INVALIDNÉHO VOZÍKA
Invalidný vozík je pevne pripevnený vďaka upevňovacím blokom.

OVLÁDACÍ PANEL
Kľúč na zapnutie, núdzové tlačidlo, regulátor rýchlosti, ukazovateľ stavu batérií, počítadlo prevádzkového času, volič kľúčov na použitie: automatický, poloautomatický a manuálny, volič sklonu pre pripojenie invalidného vozíka.

Schodolez Gecko (Antano)

ZADNÉ PODPORNÉ RUKOVÄTE
Zadná opierka uľahčuje manipuláciu so schodolezom na rovnom teréne. Červené tlačidlo spúšťa predný systém proti prevráteniu a umožňuje automatické naklonenie schodolezu pri priblížení sa k prvému schodu po schodoch.

Schodolez Gecko (Antano)

JEDNOTKA NA ROZPOZNÁVANIE HRÁN SCHODOV
Systém umožňuje rozpoznať hranu prvého schodu pri zostupe.

PREDNÉ ZARIADENIE PROTI PREVRÁTENIU (PATENTOVANÉ)
Patentovaná technológia zabezpečuje stabilitu stroja na schodoch tým, že vždy sedí na dvoch schodoch. Je jediný z rady kolieskových schodolezov pri ktorom nenastane problém pádu z rovnováhy počas stúpania a klesania na schodoch.
Navyše zariadenie umožňuje pohyb po schodoch s rozmermi 10 až 24 cm bez akéhokoľvek typu regulácie.

LED INDIKÁTOR SPRÁVNEJ POLOHY
LED diódy umiestnené na hornej časti rukoväte umožňujú zobraziť správnu polohu zariadenia na hrane schodíka pri zostupe ( ľavý úchop) a na zadnej časti stúpačky pri výstupe ( pravý úchop). Systém, ktorý je veľmi intuitívny, má LED diódy s červeným alebo zeleným svetlom.

Schodolez Gecko (Antano)

POLOHOVÉ SONDY
Predné a zadné polohové sondy umožňujú stroju automaticky rozpoznať správnu polohu schodolezu na schodoch a poskytujú indikáciu kontrolnými diódami na rukoväti.


RAMPY

Gecko má ako voliteľnú možnosť aj rampy s nastaviteľnou šírkou, pomocou ktorých je možné ukotviť rôzne typy invalidných vozíkov, od kočíkov cez elektrické invalidné vozíky až po superľahké invalidné vozíky s pevným rámom.

Schodolez Gecko (Antano)

SYSTÉM PRE VIACERÝCH INVALIDNÝCH VOZÍKOV

Gecko s rôznymi nastaveniami a voliteľnými možnosťami umožňuje pripojiť rôzne druhy invalidných vozíkov.

Schodolez Gecko (Antano)


Peňažný príspevok na kúpu zdvíhacieho zariadenia

Zdvíhacie zariadenie je zariadenie určené pre fyzickú osobu so zníženou schopnosťou pohybu na prekonávanie architektonických bariér a na zvýšenie schopnosti fyzickej osoby s ŤZP premiestňovať sa alebo zabezpečiť si sebaobsluhu. Zdvíhacie zariadenie tiež umožňuje alebo uľahčuje premiestňovanie osoby s ŤZP alebo poskytovanie pomoci od inej osoby.

Zdvíhacie zariadenie je najmä:

 • schodolez,
 • zdvihák,
 • šikmá schodisková plošina,
 • zvislá schodisková plošina,
 • výťah,
 • stropné zdvíhacie zariadenie.

Podmienky nároku

Peňažný príspevok sa poskytne,:

 • ak je osoba s ŤZP odkázaná podľa komplexného posudku na zdvíhacie zariadenie;
 • ak sa zdvíhacie zariadenie neposkytuje ani nepožičiava na základe verejného zdravotného poistenia a  nie je porovnateľné so zdvíhacím zariadením poskytovaným z verejného zdravotného poistenia,
 • ak osobe s ŤZP nie je poskytovaná celoročná pobytová sociálna služba (s výnimkou poskytovania tejto služby nezaopatrenému dieťaťu na účely plnenia povinnej školskej dochádzky alebo sústavnej prípravy na povolanie),
 • ak úrad práce, sociálnych vecí a rodiny vydá právoplatné rozhodnutie o poskytnutí príspevku.

Príspevok sa poskytne aj:

 • na kúpu viacerých zdvíhacích zariadení, ak osoba s ŤZP spĺňa podmienky na poskytnutie príspevku na kúpu každého z týchto zariadení,
 • ak si viacero osôb s ŤZP kupuje jedno spoločné zdvíhacie zariadenie.

Peňažný príspevok je možné poskytnúť na základe dokladov o cene zdvíhacieho zariadenia („predfaktúra“) alebo dokladov o kúpe zdvíhacieho zariadenia („faktúra“) vyhotovených osobami, ktoré vyrábajú, predávajú alebo distribuujú zdvíhacie zariadenia alebo vykonávajú ich stavebné úpravy.

Peňažný príspevok na kompenzáciu sa neposkytne,:

 • ak príjem osoby s ŤZP prevyšuje päť násobok sumy životného minima,
 • ak bolo zariadenie zakúpené predo dňom vypracovania komplexného posudku.

Kúpa zdvíhacieho zariadenia:

 • je kúpa tohto zariadenia vrátane nevyhnutného príslušenstva, jeho inštalácia a stavebná úprava, ak je potrebná na inštaláciu a prevádzku.
 • ak je súčasťou kúpy aj stavebná úprava, peňažný príspevok je možné poskytnúť, ak má osoba ŤZP trvalý pobyt v byte alebo v rodinnom dome, v ktorom sa bude robiť stavebná úprava.

Žiadosť o príspevok

Žiadosť o priznanie peňažného príspevku sa podáva písomne na úrade práce, sociálnych vecí a rodiny príslušnom podľa miesta trvalého pobytu žiadateľa. Nárok na príspevok si oprávnená osoba môže uplatniť aj žiadosťou podanou elektronickými prostriedkami a podpísanou zaručeným elektronickým podpisomoprávnenej osoby. Žiadosť musí obsahovať odôvodnenie.

Odporúčame vám, aby ste sa pred podaním žiadosti informovali na príslušnom úrade práce, sociálnych vecí a rodiny o všetkých náležitostiach tejto žiadosti a o ďalších písomnostiach, ktoré je k nej potrebné priložiť.

 

Recenzie

Nikto zatiaľ nepridal hodnotenie.

Pridajte prvú recenziu pre “Schodolez Gecko”

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Nebojte sa opýtať na čokoľvek. Či už potrebujete poradiť pri kúpe nového vozíka, doplnkov a komponentov alebo váš starý vozík potrebuje servis. Ak máte otázku na možnosti financovania, právnu radu alebo čokoľvek iné, sme tu pre vás. Počkajte na telefonát či e-mail od regionálneho konzultanta, ktorý sa vám ozve čoskoro.

V prípade niektorých produktov (ako napríklad vozíkov) vám radi poskytneme možnosť bezplatného otestovania priamo u vás doma. Stačí sa dohodnúť s naším konzultantom.