Modulárne nájazdy FEAL

Individuálna cena

Každý domov je individuálny. Preto aj naše rampy umožňujú maximálne prispôsobenie Vášmu prostrediu. Z hľadiska dĺžky, šírky, zatáčok, alebo zábradlia.

Popis

Stavebnicový systém nájazdov pre vonkajšie použitie od popredného dodávateľa v tomto segmente, firmy FEAL – Švédsko.

Každý domov je individuálny. Preto aj naše rampy umožňujú maximálne prispôsobenie Vášmu prostrediu. Či už z hľadiska dĺžky, šírky, zatáčok, alebo zábradlia.

 


 

Detaily, ktoré pomáhajú

Perforovaný povrch zaisťuje našim nájazdom protišmykovosť a znižuje nároky na údržbu, ako napríklad odpratávanie snehu, zametanie a pod. 

 


Kompletný systém modulárnych nájazdov

Základné dĺžky nájazdových dielcov
najazd pre vozickarovSystém sa skladá zo šiestich rôznych dĺžok základných dielcov (100 – 300 cm). Inými slovami, môžete si nechať postaviť tak dlhú rampu, ako len chcete a pritom si aj zvoliť z akej kombinácie dĺžok základných polí má byť.

 

 

 

 

 

Platformy a zatáčky
Nájazd je samozrejme možné kombinovať s rôznymi platformami a zatáčkami. Rovnako tak aj začiatok a koniec rampy je možné zvoliť podľa povrchu, na ktorý naväzujú.

najazd pre vozickarov

 


 


 

Stanovisko komisárky pre osoby so zdravotným postihnutím
k povinnosti zabezpečiť bezbariérový prístup do budov
pre osoby s obmedzenou schopnosťou pohybu
/podľa § 10 ods. 2 bod 4 zákona č. 176/2015 Z.z./

 

Prirodzeným riešením prístupnosti je aj rampa, ktorá vyhovuje tiež rodičom s kočíkmi a seniorom. Aj v prípadoch, keď nespĺňa vyhláškou požadovanú šírku, môže dostatočne a vhodne zabezpečiť prístup do budovy. Pokiaľ spĺňa dostatočne aj ostatné kritériá, možno konštatovať, že základné právo na prístupnosť porušené nie je.

Schodiskové, zdvíhacie, elektrické plošiny nie sú univerzálnym riešením, pretože neriešia bezbariérový prístup pre rodičov s kočíkmi, starých ľudí, ľudí po úraze (napr. zlomená noha) a pod. Plošiny sú často zamknuté alebo nefunkčné, prípadne chýba alebo nefunguje zvonček a na ich odomknutie je potrebné dlho čakať. Mali by byť iba núdzovým riešením, aj to v odôvodnených a výnimočných prípadoch. Možno konštatovať, že aj v týchto prípadoch nie je bezbariérový prístup do budovy dostatočne zabezpečený a právo na prístupnosť dodržané nie je.  

 


Viac o normách a správnych rozmeroch bezbariérových riešení sa dočítate tu https://www.vozickar.info/bezbarierovost/ alebo tu https://www.pracabezbarier.sk/

Recenzie

Nikto zatiaľ nepridal hodnotenie.

Pridajte prvú recenziu pre “Modulárne nájazdy FEAL”

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Nebojte sa opýtať na čokoľvek. Či už potrebujete poradiť pri kúpe nového vozíka, doplnkov a komponentov alebo váš starý vozík potrebuje servis. Ak máte otázku na možnosti financovania, právnu radu alebo čokoľvek iné, sme tu pre vás. Počkajte na telefonát či e-mail od regionálneho konzultanta, ktorý sa vám ozve čoskoro.

V prípade niektorých produktov (ako napríklad vozíkov) vám radi poskytneme možnosť bezplatného otestovania priamo u vás doma. Stačí sa dohodnúť s naším konzultantom.