Prípadová štúdia – Leckey BeMe (Grace)

BeMe Grace

Prípadová štúdia – Leckey BeMe (Grace)

Grace má 18 rokov a má typické záujmy mnohých mladých dievčat – zabáva sa, oblieka sa a v jej prípade je to najmä náklonnosť k Shawnovi Mendesovi. Rada vystupuje, či už na pódiu alebo na YouTube, a na rôznych platformách sociálnych médií ju sledujú desiatky tisíc ľudí.

Leckey BeMe - GraceGrace má kvadruplegickú mozgovú obrnu, ale je rozhodnutá, že ju to nezastaví v tom, aby sa zabávala. To, ako mozgová obrna ovplyvňuje Grace, je výnimočné. Dokáže chodiť hore a dole po schodoch, chodiť primerane dlho (s nožnicovým vzorom chôdze) a dokáže neuveriteľne rýchlo písať text. Má však problémy najmä s udržaním funkčného vzpriameného držania tela v sede. To jej dosť sťažuje každodenné úkony, ako je jedenie, čistenie zubov alebo líčenie.
Grace je postihnutá prevažne na ľavej strane. Pri sedení vnútorne otáča ľavé rameno, vyťahuje ľavú ruku a hyperextenduje krk smerom nahor a doľava. To často vedie k tomu, že Grace si zachytí hlavu medzi opierkou hlavy a operadlom sedadla.


Stanovenie cieľov

Pri stretnutí s Grace bolo dôležité definovať jasné ciele, ako by jej zariadenie BeMe mohlo pomôcť pri každodenných činnostiach.

Prihláste sa do LetMo PLUS+ zóny

LetMo PLUS+ sme s kolegami pripravili preto, aby sme Vám prinášali vždy niečo naviac. Viac noviniek zo sveta, viac znalostí, viac detailov a viac výhod v podobe pozvaní na podujatia či špeciálne zľavy.

Registrácia je bezplatná.

Už ste členom? Prihlásiť

Napíšte váš názor