Nie som len piktogram na asfalte

Nie som len piktogram na asfalte

Pravdepodobne nejestvuje vozičkár, ktorý by sa už neocitol v situácii, keď v snahe zaparkovať na vyhradenom parkovacom mieste, toto bolo obsadené “neinvalidom”. Na slovenských parkoviskách pomerne bežný jav. Arogantný, ignorantský zlozvyk je neraz skrátka silnejší, než hrozba vysokej pokuty. Ako teda poukázať na fakt, že vyhradené parkovacie miesta pre vozičkárov skutočne nie sú žiadnym rozmarom?

S originálnou myšlienkou prišla ruská organizácia “Dislife.ru”. V tamojšej krajine, viac než 30% vodičov neoprávnene obsadzuje rezervované státia nerešpektujúc biely piktogram vozičkára na asfalte. V snahe tomuto zabrániť, už spomínaná neziskovka odštartovala kampaň s ozaj silným odkazom: “Ako vozičkár čelím mnohým výzvam dennodenne. Teba však vyzývam k jedinému – rešpektovať moje právo parkovať na vyhradenom mieste.”

Pomocou skryto nainštalovaných projektorov sa na vozičkárskom parkovaní objaví projekcia hendikepovaného zakaždým, keď toto parkovanie obsadí nehendikepovaný šofér. Špeciálne kamery overujú prítomnosť parkovacích preukazov za sklom vozidla a v prípade absencie, vodiči sú znenazdajky konfrontovaní s hologramom skutočného vozičkára. Autentické reakcie previnilcov i náhodných okoloidúcich môžete vidieť v priloženom videu invenčnej, naozaj do čierneho triafajúcej, ruskej kampane.

 

Zdroj: http://digitalsynopsis.com/advertising/dislife-more-than-sign-disabled-parking-hologram

 

Napíšte váš názor