Príbehy

Prinášame vám príbehy našich zákazníkov.  Zároveň ide o klientov, ktorí sú pre nás silnou inšpiráciou. Nielen tým, ako prekonávajú prekážky, ale tiež životným postojom. Produkty dávajú zmysel až vo chvíli, kedy ich vidíte použité v praxi a pochopíte ich prínos v zvládaní každodenných úloh.

Samuel Andrejčík

Slovenský paralympijský hráč v boccii, ktorý súťaží v kategórii BC4. Je držiteľom štyroch paralympijských medailí vrátane troch zlatých a jednej striebornej. V roku 2016 skončil na Letných paralympijských hrách v Riu de Janeiro v kategórii Jednotlivci BC4 na druhom mieste a s tímom BC4 spoločne s Róbertom Ďurkovičom a Michaelou Balcovou získali zlato v kategórii Párový mix BC4. Na hrách v Tokiu v roku 2021 získal dve zlaté medaily - v kategóriách Jednotlivci BC4 aj Párový mix BC4 spoločne s Balcovou a Martinom Strehárskym.

Samuel Andrejčík sa narodil v Prešove, žije však v Snine. Jeho hendikepom je Arthrogryposis multiplex congenita. V detstve túžil stať sa paralympijským hráčom stolného tenisu, pre jeho diagnózu mu to však tréneri neodporúčali. Bocciu začal následne hrávať v roku 2010. V prvom súťažnom zápase v živote prehral s Michaelou Balcovou, s ktorou neskôr získal dva paralympijské triumfy. V roku 2011 zaznamenal prvé významné víťazstvo, keď vyhral faktické majstrovstvá SR, Boccia Masters.