Leckey MyWay

Doplatok pacienta od 2 480 €

MyWay je zariadenie na mobilitu vo vzpriamenej polohe, ktoré pomáha deťom, ktoré nemôžu samostatne stáť alebo chodiť. Keď sú v ňom deti podopreté a rám na kolieskach im umožňuje pohybovať sa po okolí pomocou dolných končatín.

Od2 480,00
od 2 480 €
-

Popis

Všetka podpora, ktorú deti potrebujú, aby to robili po svojom

MyWay je lídrom, pokiaľ ide o maximalizáciu príležitostí na nezávislý pohyb a poskytnutie slobody deťom pri objavovaní ich sveta. Geniálne riešenie MyWay spočíva v revolučných podporných popruhoch a minimalistickom otvorenom dizajne s voľnými rukami.


Jedinečný korzetový postroj MyWay poskytuje základnú stabilitu potrebnú na rozvoj kontroly hlavy a končatín, čím umožňuje deťom dosiahnuť optimálny spôsob krokovania a aktívneho pohybu. Objímajúci efekt postroja zvyšuje senzorickú spätnú väzbu, tlmí mimovoľné pohyby a zvyšuje sebadôveru používateľa a šancu na úspech.

Rám MyWay má otvorenú prednú časť a konštrukciu bez použitia rúk, ktorá uľahčuje dotýkanie sa, ohmatávanie, účasť a objavovanie, čo deťom poskytuje väčšie možnosti rozvoja a učenia. Otvorený dizajn navyše umožňuje terapeutom priblížiť sa k dieťaťu a pracovať s jeho dolnými končatinami, kým je v ráme MyWay, čo uľahčuje riadený pohyb a maximalizuje potenciál terapeutických prínosov.


Držanie tela a funkcia

Postroj MyWay riadi dynamické sinusoidné pohyby potrebné na chôdzu. Postroj sa pohybuje spolu s pohybmi dieťaťa, nie je strnulý ani nepružný, preto pomáha kopírovať prirodzenejší vzpriamený pohybový vzor.

Postroj MyWay tiež podporuje funkčnosť, pretože vynikajúca posturálna podpora, ktorú poskytuje, umožňuje deťom sústrediť sa na pohyb a účasť podľa svojich najlepších schopností, a nie na problémy, ako je snaha udržať hlavu hore, pocit nestability atď. Podpora a istota, ktorú poskytuje postroj MyWay, umožňuje deťom sústrediť sa a využiť svoju energiu na to, čo chcú robiť a dosiahnuť.

Možnosti herných aktivít v sedačke MyWay sú nekonečné vrátane futbalu, tlačenia kočíka pre bábiku, hry na pieskovisku, stolovania atď. Všetky tieto činnosti poskytujú dieťaťu väčšie možnosti na učenie, rozvoj a radosť.

 


Vlastnosti a výhody

Mnohé deti majú problémy s udržaním správnej polohy trupu vo vzpriamenej polohe, ale postroj MyWay ponúka niečo iné. Vďaka štruktúre a pohodlnej podpore, ktorú postroj poskytuje, je vhodný pre deti s rôznymi potrebami podpory držania tela. Postroj MyWay tiež poskytuje efekt “objatia”, ktorý môže zvýšiť senzorickú spätnú väzbu, tlmiť mimovoľné pohyby a poskytovať pohodlie.

Postroj MyWay sa dá zdvíhať, čo znamená, že deti sa môžu prenášať priamo do rámu MyWay alebo z neho pomocou voliteľného príslušenstva v podobe zdvíhacích popruhov. Na tento účel nie je potrebné používať iné zdvíhacie popruhy, čo šetrí čas a podporuje dieťa v maximálnom využívaní a radosti z používania systému MyWay!

Voliteľné vodidlá členkov sú navrhnuté tak, aby pomohli oddeliť nohy dieťaťa a kontrolovať nožnicovú chôdzu. Vodiace lišty členkov MyWay sú flexibilné, čo deťom poskytuje väčšiu flexibilitu počas používania a nastavovania. Vodiace lišty sa môžu používať v oblasti členku alebo sa môžu nastaviť o niečo vyššie na lýtku, v závislosti od individuálnych potrieb.


Voliteľné príslušenstvo opierky hlavy je k dispozícii na zabezpečenie bezpečnej polohy hlavy pre deti, ktoré môžu potrebovať dodatočnú oporu, napr. pre deti s kolísavým pohybom.

Hrubú a jemnú výšku, uhol náklonu a výšku ramien možno nastaviť, čo znamená, že používateľovi možno uľahčiť optimálnu polohu na dosiahnutie aktívneho pohybu.

Kolieska MyWay sú multifunkčné a ponúkajú brzdu, aretáciu smeru, ochranu proti spätnému pohybu a odpor. Táto multifunkčnosť pomáha pri riadení, zabraňuje pohybu dozadu, obmedzuje rýchlosť podľa potreby atď. a znamená, že zariadenie MyWay možno prispôsobiť individuálnym potrebám dieťaťa, čo pomáha maximalizovať možnosti jeho používania a ďalej podporuje jeho funkčnosť.


Veľkosti

Veľkosť rámu 1 2 3
Vek 1-5 4-11 9-16
Výška ramien používateľa (smerom k zemi) (mm) 635-920 870-1190 1070-1490
Výška sedla (vnútorná časť nohy) (mm) 220-440 400-610 550-810
Max. nosnosť užívateľa (kg) 25 50 80
Hmotnosť rámu (kg) 12 6.5 9.5
Hmotnosť hornej nosnej jednotky (kg) U veľkosti rámu 1
sa horná časť jednotky neoddeľuje
10.5 11
Šírka rámu 570 670 720
Dĺžka rámu 720 850 1100

 

Veľkosť postroja Vek Pás v úrovni pupka (cm) Nosnosť (kg) Farba
1 1-4 46-56 50 Fialová
2 2-6 50-60 50 Zelená
3 5-9 55-65 50 Modrá
4 8-12 60-70 80 Červená
5 12-15 70-80 80 Oranžová
6 Až do 16 80-90 80 Sivá

 

Upozornenie – maximálna hmotnosť používateľa pre MyWay je určená kombináciou veľkosti rámu a postroja – maximálna hmotnosť používateľa je nižšia z týchto hodnôt. Napríklad, ak je vybraný rám veľkosti 3 a postroj veľkosti 3, maximálna hmotnosť používateľa je 50 kg, čo je určené limitom postroja.


Návod na použitie nájdete tu

Recenzie

Nikto zatiaľ nepridal hodnotenie.

Pridajte prvú recenziu pre “Leckey MyWay”

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Nebojte sa opýtať na čokoľvek. Či už potrebujete poradiť pri kúpe nového vozíka, doplnkov a komponentov alebo váš starý vozík potrebuje servis. Ak máte otázku na možnosti financovania, právnu radu alebo čokoľvek iné, sme tu pre vás. Počkajte na telefonát či e-mail od regionálneho konzultanta, ktorý sa vám ozve čoskoro.

V prípade niektorých produktov (ako napríklad vozíkov) vám radi poskytneme možnosť bezplatného otestovania priamo u vás doma. Stačí sa dohodnúť s naším konzultantom.