BREEZY Style X-Ultra

Od1 460,00

Vďaka odľahčenému rámu z hliníka triedy 6000, novo navrhnutým stupačkám a priedušnému poťahu chrbtovej opierky, si teraz slovenskí zákazníci môžu dopriať konfiguráciu, ktorá bola predtým vyhradená len najvyššej modelovej rade.

Možnosť financovania cez ÚPSVaR

Popis

Perfektne nastaviteľný a plne konfigurovateľný invalidný vozík

Novinkou v sortimente spoločnosti LETMO je odľahčený mechanický vozík Style X-Ultra. Dlho sme čakali na model, ktorý prinesie užívateľom maximálnu konfigurovateľnosť, riešenie pre aktívnu skupinu vozíčkarov a zároveň prípadné možnosti polohovania pre tých, ktorí ho potrebujú.

Vďaka odľahčenému rámu z hliníka triedy 6000, novo navrhnutým stupačkám a priedušnému poťahu chrbtovej opierky Air-Soft, si teraz slovenskí zákazníci môžu dopriať konfiguráciu, ktorá bola predtým vyhradená len najvyššej modelovej rade.

Cenotvorba bola podriadená zásadnému cieľu – aby budúci užívateľ vozíka dokázal pokryť cenu vozíka vrátane adekvátneho sedacieho systému v limite príspevku ÚPSVaR.


Najlepší vo svojej triede

Vozík Style X-Ultra osobne zaraďujeme do vyššej strednej triedy našej ponuky. Ako už bolo ale povedané, podarilo sa u neho zahrnúť do konfigurátora väčšinu vymožeností z najvyššej triedy vozíkov.

Medzi inými aj tieto:

 • vypínateľný poťah sedu (pre dodatočné “napnutie” aj po rokoch používania)
 • vypínateľný poťah chrbtovej opierky (sedem anatomických pásov pre rešpektovanie S-zakrivenia chrbtice)
 • priedušná chrbtová opierka s vrstvou “Air-Soft”
 • inovované ľahké odklopné stupačky s nastaviteľným uhlom stupátok (nastaviteľné podľa požadovaného zaťaženia členkov)
 • jednobodové odľahčené bočnice s nastaviteľnou výškou podrúčky (pre zamedzenie bolesti ramenných úponov)
 • adaptéry uchytenia predných kolies so systémom Rounded pre zamedzenie zranenia u hemiplegických užívateľov (oblé hrany nastaviteľného prvku geometria predných vidlíc)
 • odľahčený hliníkový nosník zadných kolies s uchytením Flexi (možnosť aj dodatočného posunu ťažiska dopredu / dozadu, ale i výškovo-bez nutnosti dokúpenia akéhokoľvek doplnku)
 • rám testovaný crash-testom podľa normy ISO 7176-19A (táto norma nereprezentuje len vhodnosť použitia pri preprave v aute, ale symbolizuje tiež všeobecnú odolnosť vozíka v čase)
 • farebné prevedenie: Navy blue, Signal white, Apple green, Brilliant red, Selenium grey

mechanický vozík style x ultra

 


Pevný a ľahký

Invalidný vozík BREEZY Style X-Ultra má veľa prvkov, ktoré zvyšujú jeho pevnosť: uchytenie  zadného nosníka a rámu sedadla, aktívna fixácia lišty sedadla, silná dvojitá ramenná priečka a inovatívny adaptér pre kolieska. Všetky tieto časti sú vyrobené z hliníka, aby poskytovali pevnosť a odolnosť pri zachovaní ľahkosti invalidného vozíka.

breezy style x ultra


Pohodlie: ľahký presun a čalúnené sedenie

Invalidný vozík BREEZY Style X Ultra bol navrhnutý na uľahčenie presunov. Ergonomická uvoľňovacia západka umožňuje ľahké uzamknutie a odomknutie opierky pre nohy, zatiaľ čo odnímateľné stupačky sa dajú ľahko vyklopiť dovnútra alebo von. Lakťové opierky s mäkkou opierkou na ruky sú odnímateľné a výškovo nastaviteľné.

Čalúnené sedadlo má popruhy na suchý zips, ktoré zaisťujú upevnenie sedacieho vankúša pre invalidný vozík a zabraňujú jeho kĺzaniu. Plne čalúnená chrbtová opierka s nastavovaním napätia poskytuje pohodlný pocit a umožňuje prispôsobiť sa tvaru chrbta používateľa.

Brzda sa ľahko ovláda vďaka veľkej ergonomickej rukoväti – minimálna námaha, maximálna účinnosť.

 

mechanický vozík breezy style x

mechanický vozík style x

mechanický vozík style x

 


Mnoho možností nastavenia

 • Invalidný vozík BREEZY Style X-Ultra môže byť prispôsobený na mieru a podľa potrieb používateľa.
 • Lakťové opierky sú výškovo nastaviteľné a ťažisko sa dá posunúť do dvoch ďalších aktívnych polôh (-5 cm, -2,5 cm) a do ďalších dvoch pasívnych polôh (2,5 cm, 5 cm), čím sa dosiahne väčšia stabilita.
 • Výška chrbta sa dá nastaviť v rozsahu od 37,5 do 45 cm
 • Hĺbku sedadla je možné ľahko nastaviť bez použitia náradia pomocou posuvnej priečnej vzpery od 41 do 43,5 cm a pomocou nástrojov do 46 cm. Možné sú aj tri výškové polohy (od 38,5 do 51 cm). Zmenou polohy kolieska na vidlici je možné meniť uhol sedadla.

 

 

mechanický vozík style x

 


Nakonfigurujte si invalidný vozík podľa vašich individuálnych potrieb

K dispozícii je široká škála rôznych operadiel, lakťových opierok, opierok na nohy, kolies, predných koliesok a príslušenstva, ktoré spĺňajú všetky klinické a každodenné požiadavky.

 


Sklopná chrbtová opierka

BREEZY Style X-Ultra prichádza aj vo verzii so sklopným operadlom, ktoré zaručuje vysokú mieru pohodlia.

Breezy style x ultra


Špecifikácie:

 • Celková šírka: 52 – 70 cm (52,5 cm: 12” zadné kolesá)
 • Dĺžka: 88,5 – 106 cm
 • Výška: 78 – 99 cm
 • Šírka sedu: 38/40,5/43/45,5/48/52 cm
 • Hĺbka sedu: 41/43,5/46 cm
 • Výška sedu: 38,5/41/43,5/46/48,5/51 mm (predná)
 • Uhol sedu: 0° – 6°
 • Výška chrbtovej opierkyt : 37,5 – 45 cm, 48 cm pre polohovanie
 • Zadný náklon: 10 ° (možnosť náklonu od 0 – 30º)
 • Maximálna hmotnosť užívateľa: 125 kg
 • Celková hmotnosť: 13.8 kg (12” kolesá)

Preprava:

Vozík je testovaný “crash testom”. Tento produkt bol úspešne testovaný na havárie a spĺňa výkonnostné požiadavky podľa normy ISO 7176-19A ako súčasť našej prebiehajúcej iniciatívy na zlepšenie výrobkov si spoločnosť Sunrise Medical vyhradzuje právo na zmenu technických údajov a prevedenia bez predchádzajúceho upozornenia. Nie všetky ponúkané vlastnosti a možnosti sú navyše kompatibilné so všetkými konfiguráciami invalidného vozíka. Viac informácií nájdete v používateľskej príručke.

Návod na použitie nájdete tu
Návod na použitie

Ďalšie informácie

Šírka sedačky

38 – 52 cm

Hĺbka sedačky

41/43,5/46 cm

Výška sedačky

38,5/41/43,5/46/48,5/51 cm (predná)

Výška chrbtovej opierky

37,5 – 45 cm, 48 cm (verzia pre náklon)

Rám

hliník

Farba rámu

modrá, biela, zelená, červená, šedá

Hmotnosť

13.8 kg (12'' kolesá)

Nosnosť

125 kg

Recenzie

Nikto zatiaľ nepridal hodnotenie.

Pridajte prvú recenziu pre “BREEZY Style X-Ultra”

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Nebojte sa opýtať na čokoľvek. Či už potrebujete poradiť pri kúpe nového vozíka, doplnkov a komponentov alebo váš starý vozík potrebuje servis. Ak máte otázku na možnosti financovania, právnu radu alebo čokoľvek iné, sme tu pre vás. Počkajte na telefonát či e-mail od regionálneho konzultanta, ktorý sa vám ozve čoskoro.

V prípade niektorých produktov (ako napríklad vozíkov) vám radi poskytneme možnosť bezplatného otestovania priamo u vás doma. Stačí sa dohodnúť s naším konzultantom.