Príbehy

Prinášame vám príbehy našich zákazníkov.  Zároveň ide o klientov, ktorí sú pre nás silnou inšpiráciou. Nielen tým, ako prekonávajú prekážky, ale tiež životným postojom. Produkty dávajú zmysel až vo chvíli, kedy ich vidíte použité v praxi a pochopíte ich prínos v zvládaní každodenných úloh.

Peter Štaffen

Cestou zvanou niekedy a neskôr, zájdeš k domu menom nikdy.

Ale do sveta znevýhodnených som sa zrodil v roku 1998 po úraze. Odvtedy som si “prešiel” rôznymi životnými skúsenosťami v rámci svojho znevýhodnenia (rozmanité postoje ľudí, druhy rehabilitácií a pod.). Po niekoľkoročnej fyzioterapii som si dokončil strednú školu a následne vyštudoval dve vysoké školy (nemyslím tým poschodia). Dnes sa aktívne venujem viacerým projektom a právu. Spoločne s kolegami sa snažím pomáhať ľuďom, ktorí sú zdravotne znevýhodnení buď narodením, alebo úrazom; a tiež ich rodinám, aby sa opäť začlenili do spoločenského a pracovného života. Spoločne s mojím tímom mením postoj ľudí a zbavujem ich predsudkov. 

Peter Štaffen

Peter Štaffen vytvoril projekt Wings for human  – Krídla pre ľudí. Stojí za ním tím chránenej dielne L&P, spoločnosti LAW&POLITICAL SCIENCE AGENCY. Táto spoločnosť je na slovenskom trhu výnimočná nielen tým, že majiteľom je človek so zdravotným postihnutím, ale aj komplexnosťou služieb.

„Našim zámerom je prinášať kvalitné služby, meniť postoj ľudí a zbavovať ich predsudkov. Chceme priniesť moderný pohľad na chránenú dielňu a prácu ľudí v nej. Sny o vzájomnej užitočnosti a prospešnosti pretvárame na realitu.“ 

Peter používa aj tieto produkty

 • QUICKIE Xenon

  Ultraľahký skladací konfigurovateľný mechanický invalidný vozík. XENON je náš najpredávanejší vozík.

 • JAY Active

  Nová JAY Active je sedačka s pomerne nízkym profilom, ktorá aktívnym užívateľom zjednodušuje presuny z vozíka a na vozík.

 • KLAXON Monster

  Prídavný pohon na dlhšie trasy do akéhokoľvek terénu.

 • QUICKIE Helium

  Top model z rady ultraľahkých invalidných vozíkov s pevným rámom