Empulse F55 – verzia 14″

3 075,00

Verzia so 14“ hnacím kolesom ponúka stabilnejšie jazdné vlastnosti, preto je vhodná hlavne na pohyb v prírode.

Popis

Nový prídavný pohon Empulse posúva hranice použiteľnosti mechanických vozíkov ďalej, než kedykoľvek predtým. Niekoľkokrát znásobuje dojazd, šetrí vaše sily a chráni vás pred nadmerným namáhaním vášho nosného aparátu, kĺbov a svalov. Naviac robí váš pohyb na mechanickom vozíku oveľa zábavnejším.

Verzia so 14“ hnacím kolesom ponúka stabilnejšie jazdné vlastnosti, preto je vhodná hlavne na pohyb v prírode.


Užite si pohyb kdekoľvek

Empulse F55 vám ponúka ideálne riešenie na rozšírenie možností vášho mechanického vozíka. Riešenie, ktoré je šetrné k životnému prostrediu, s ktorým sa ľahko manipuluje a ktoré vám pomôže preskúmať miesta, ktoré boli mimo vášho dosahu.

Len pár sekúnd vás delí od možnosti vydať sa kamkoľvek v meste alebo v prírode. Vďaka jednoducho použiteľnému dokovaciemu mechanizmu je možné prídavný pohon Empulse F55 pripevniť k väčšine typov mechanických invalidných vozíkov. V priebehu niekoľkých sekúnd je všetko pripravené pre vaše dobrodružstvo.

Mobilita a flexibilita

Život v meste je dynamický a pulzujúci. Neobmedzujte sa a užite si mobilitu a flexibilitu pohybu kdekoľvek. Úzke výťahy, úzke ulice, úzke prejazdy v supermarketoch? Vďaka malému polomeru otáčania to nie je problém.

Väčšia nezávislosť

Nový Empulse F55 je jednoducho navrhnutý tak, aby vám poskytol čo najvyššiu mieru nezávislosti. Niekoľkokrát znásobuje dojazd vášho mechanického vozíka, šetrí vaše sily a chráni vás pred nadmerným namáhaním nosného aparátu, kĺbov a svalov.

Komfortná jazda

Či už sa vydáte na prechádzku parkom, alebo na výlet vlakom – prídavný pohon Empulse F55 vás k cieľu dopraví ľahko a bezpečne. Vďaka výškovo nastaviteľným riadidlám si môžete nastaviť presne takú pozíciu, ktorá je pre vás najkomfortnejšia.

 


Mobilita nebola nikdy jednoduchšia

Empulse F55 je možné použiť na väčšinu mechanických vozíkov s pevným aj skladacím rámom. Vďaka mnohým výhodám sa stane nenahraditeľným spoločníkom v každodennom živote.

Dostupný je aj pre vozíky s odklopnými stupačkami

Verzia pre mechanické vozíky s odklopnou prednou časťou rámu disponuje dlhšou verziou dokovacieho mechanizmu, ktorý je optimalizovaný tak, aby vám poskytol optimálnu polohu sedu a ovládania.


Vyberte si svoju verziu

prídavný pohon k invalidnému vozíku F55

Vyberte si verziu pohonu Empulse F55, ktorá bude najlepšie vyhovovať vášmu životnému štýlu a potrebám. Verzia s hnacím kolesom s priemerom 8,5“ je vhodná hlavne na pohyb v meste. Verziu so 14“ hnacím kolesom oceníte pri jazde v prírode a členitejšom teréne.


Batéria

prídavný pohon k invalidnému vozíku F55

V základnej cene prídavný pohon Empulse F55 obsahuje Li-Ion batériu s kapacitou 8,1 Ah a dojazdom až 25 km a životnosť predlžujúcim inteligentným riadením nabíjania.


Jednoduché uchytenie

prídavný pohon k invalidnému vozíku F55

Vďaka jednoduchému systému uchytenia nový Empulse F55 ľahko pripevníte na väčšinu mechanických vozíkov. Navyše vďaka ultra-kompaktným rozmerom rozšíri možnosti vášho mechanického vozíka, kedykoľvek to budete potrebovať.


Displej a ovládanie

prídavný pohon k invalidnému vozíku F55

Prehľadný displej vám ponúkne okamžitú a plnú kontrolu nad nastavenou rýchlosťou, prejazdenou vzdialenosťou, stavom batérie a spotrebou energie. Polohu riadidiel je možné jednoducho meniť aj počas jazdy.


 

Timo Amerouso

Keď som bol malý, tak som túžil len po jedinej veci: naučiť sa jazdiť na koni. Svojho prvého koňa som dostal, keď mi bolo dvanásť rokov a to bol začiatok mojej sľubnej kariéry parkurového jazdca.

Všetko žiaľ zmenila vážna dopravná nehoda v roku 1995, pri ktorej som utrpel úraz chrbtice. Od tejto doby sa pohybujem na invalidnom vozíku. Aj keď som nemohol jazdiť na koni súťažne, tak moja vášeň pre jazdectvo a kone zostala. Moje kone sú pre mňa veľmi dôležité, sú zdrojom mojej sily a inšpirácie. A tak som po nehode začal hľadať nové spôsoby, ako pokračovať v mojom spôsobe života.

Nebolo to vždy ľahké, cesta za mojim snom bola plná bolesti a nevydarených pokusov. Nakoniec som to ale dokázal a dnes pracujem ako tréner, som autorom niekoľkých kníh a prednášam po celom Nemecku, Rakúsku a Švajčiarsku. Trénujem kone rôznych vekových a tréningových úrovní a tiež usporadúvam semináre a koučovanie týkajúce sa rozvoja osobnosti, motivácie a inšpirácie. Ako vo svojej práci, ako tréner koní, tak vo svojich prednáškach odovzdávam svoje skúsenosti s veľkým potešením. Úspech je presvedčivým dôsledkom vytrvalosti a viem, že to dokáže každý. Mojim cieľom je vytvoriť nové porozumenie pre chovanie koní a zároveň ukázať ľuďom, aký má každý z nás potenciál.

Ale nie je to len práca, čo ma udržuje stále v pohybe. Svoj čas tiež rád trávim so svojou partnerkou a svojimi koňmi. Rád tiež jazdím na bicykli so svojim malým psom Miou. Neexistuje nič, čoho by som sa musel vzdať. Vďaka môjmu novému prídavnému pohonu sa vždy dostanem tam, kde chcem byť. Empulse F55 mi pomáha v mojom každodennom živote. Je to môj malý, šikovný, obratný, ale aj veľmi zábavný pomocník. Skutočná alternatíva k automobilu.

Instagram: @timoameruso

 


 


Špecifikácia:

 • Maximálny dojazd: 25 km
 • Max. rýchlosť: 20 km/h
 • Batéria: Lithium-ion, 36V, 8.1 Ah
 • Maximálna výška prekonania obrubníka: až 11 % (6°)
 • Svetlá a smerové svetlá: v základnej cene predné LED svetlo
 • Celková váha: od 13 kg (s batériou)
 • Maximálna hmotnosť užívateľa: 110 kg

Rozmery:

 • Celková šírka: 260 – 480 mm (šírka rámu meraná od stredu trubiek rámu)
 • Veľkosť predného kolesa: 14”
 • Farby: čierna, červená, modrá, oranžová

Ďalšie informácie

Hmotnosť

od 13 kg

Nosnosť

110 kg

2 recenzie k Empulse F55 – verzia 14″

 1. 2 recenzie

  Tomáš Ditrich – Garaz.TV

  Empulse F55 bola moja úplne prvá skúsenosť s prídavným pohonom na vozík. Invalidný vozík je môj “dailycar” pomerne krátko, takže len postupne zisťujem aké náročné a vyčerpávajúce môže byť dostať sa niekam na dlhšiu vzdialenosť.
  F55 som mal možnosť vyskúšať na dennej báze celý jeden mesiac pri presunoch na cvičenie v rámci Pezinka. Denne som nabehal cca 5km a dokopy cez 100km.
  Prvé nahodenie prídavného pohonu vyzeralo pre mňa pomerne náročne, ale stačilo len trochu cviku a netrvalo mi to dlhšie ako 2-3 min.
  Dojazd by mal byť na 25km, neskúšal som to radšej nikdy na doraz a nabíjal som pre istotu cca. po 15km 😉 Nerád by som zostal niekde odstavený na chodníku 😏
  Cestu, ktorá by mi “po rukách” trvala min. hodinu, som s kľudom dával za 15 min.
  Až tu som si uvedomil že bez prídavného pohonu by som to jednoducho nedal a na veľa miest by som sa proste nedostal. Ani ľahký terén nie je žiadny problém, jedine vozík mal pár krát problém pri krížení náprav 😃
  Najviac mi zarezonoval moment, keď som s tým prišiel za kamarátom, tiež na vozíku. Jeho manželka sa obrátila na ich 2 ročnú dcérku a povedala: keď budeš mať bicykel tak toto kúpime tatovi a budete sa chodiť spolu voziť…
  Vtedy som si uvedomil, že inak by si tento moment otec nemohol vychutnať.
  Empulse F55 dokáže dať človeku slobodu.

 2. 2 recenzie

  Ivo (vio) Páleník – HendiKup.sk

  Úplne iná dimenzia, úplne nové možnosti skvalitnenia života pre niekoho kto je aktívny a nechce byť na jednom mieste. Ja si neviem Empulse F55 vynachváliť a denne ma prekvapuje, koľko námahy (pri práci, nákupy, relax…) mi dokáže vďaka flexibilnému presúvaniu ušetriť. Je naozaj pravda, že je to voľba, či vziať na kratšie vzdialenosti auto, alebo F55. Naozaj je to veľmi často F55 kvôli jeho flexibilite.

Pridať recenziu

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Nebojte sa opýtať na čokoľvek. Či už potrebujete poradiť pri kúpe nového vozíka, doplnkov a komponentov alebo váš starý vozík potrebuje servis. Ak máte otázku na možnosti financovania, právnu radu alebo čokoľvek iné, sme tu pre vás. Počkajte na telefonát či e-mail od regionálneho konzultanta, ktorý sa vám ozve čoskoro.

V prípade niektorých produktov (ako napríklad vozíkov) vám radi poskytneme možnosť bezplatného otestovania priamo u vás doma. Stačí sa dohodnúť s naším konzultantom.