Zádržný systém – autosedačka Hercules Prime

Od2 080,00

Špeciálny zádržný systém HERCULES XL je koncipovaný na prepravu väčších hendikepovaných detí, tínedžerov a dospelých do 80 kg v motorových vozidlách. Nákup je možné realizovať prostredníctvom príspevku od ÚP.

Popis

Získajte späť pohodu a bezpečie na cestách

Nejeden rodič telesne postihnutého dieťaťa prežíva traumu pri každej jazde, keď ho má vo vozidle. Bežné autosedačky sú totiž pre handicapované dieťa nepohodlné, nerešpektujúce jeho telesné potreby. Navyše štandardné autosedačky nie sú ani najbezpečnejšie. Pri náraze, či pri prudkej zmene pohybu, je veľký rozdiel medzi prirodzenou reakciou tela zdravého dieťaťa a zdravotne postihnutého so spazmami (nedobrovoľnými pohybmi, trasom alebo zášklbmi) alebo na druhej strane naopak s ochabnutým svalstvom.

Pokiaľ v bežnej sedačke s telesne handicapovaným dieťaťom dôjde k nárazu v momente, keď sa mu vinou kŕčov ruka neprirodzene skrúti, zlomenina je takmer istá. K úrazu dôjde aj v prípade, že dieťa s ochabnutým svalstvom nemá dostatočne chránenú hlavu, krk. V takých, ale aj v mnohých ďalších neštandardných situáciách bežná detská sedačka jednoducho nezaručuje dostatočnú ochranu.

 

RIEŠENIE PRE VÄČŠÍCH

Špeciálny zádržný systém HERCULES XL je koncipovaný na prepravu väčších hendikepovaných detí, tínedžerov a dospelých do 80 kg v motorových vozidlách. Nákup je možné realizovať prostredníctvom príspevku od ÚP.

 

INŠTALÁCIA

Veľkú polohovaciu sedačku je možné rýchlo zložiť do malej, šikovnej veľkosti v niekoľkých jednoduchých krokoch.

To nielen uľahčuje inštaláciu vo vozidle. – Polohovaciu sedačku možno ľahko prepravovať aj v malých kufroch áut a možno ju zložiť, aby sa ušetrilo miesto.

zádržný systém - autosedačka Hercules Prime

VÝŠKA OPIERKY

S plynule nastaviteľnou výškou operadla do 13 cm/ 5.1″ je možné sa kedykoľvek prispôsobiť rastu užívateľa. Hlava je podopretá v optimálnej polohe. Veľký výber príslušenstva, ktoré rastie s užívateľom, umožňuje dlhú životnosť.

zádržný systém - autosedačka Hercules Prime

ŠÍRKA RAMIEN

Štíhli a širokí užívatelia so šírkou ramien 42 až 51 cm / 16,5 až 20,1″ sedia vždy dobre podopretí. Ramenné opory (príslušenstvo) rastú s užívateľom a sú plynule variabilné a individuálne nastaviteľné pre každú stranu – dokonca aj asynchrónne.

BUDE SEDIEŤ DO MÔJHO AUTA?

Upravte polohovacie sedadlo pri umiestnení vo vozidle. V maximálnej výške chrbta by mala byť vzdialenosť medzi temenom hlavy a strechou vozidla aspoň 5 cm/2″, aby sa zabezpečilo, že vysokí užívatelia môžu stále pohodlne sedieť.

zádržný systém - autosedačka Hercules Prime


Aké doplnky oceníte?

 

OTOČNÁ ZÁKLADŇA

Otočná základňa je veľmi pohodlným doplnkom na jednoduché nakladanie pasažiera do vozidla. Umožňuje otočiť sedačku z auta a po zapnutí päťbodového pásu ju opäť vrátiť späť.

zádržný systém - autosedačka Hercules Prime

ISOFIX

Adaptéry Isofix sú praktické pre vozidlá vybavené týmto systémom.

PRÍDAVNÁ OPORA SO STUPÁTKOM

Ak si zdravotný stav prepravovanej osoby vyžaduje inštaláciu opierky nôh, možno ju nainštalovať kedykoľvek.

BOČNÉ PELOTY

Zádržný systém môže byť vybavený bočnými pelotami pre pevnejšiu a lepšiu podporu správnej polohy sedenia.

KOLENNÁ OPORA

Ak je potrebné bočné vedenie, sedadlo možno doplniť kolennou opierkou.

zádržný systém - autosedačka Hercules Prime

Recenzie

Nikto zatiaľ nepridal hodnotenie.

Pridajte prvú recenziu pre “Zádržný systém – autosedačka Hercules Prime”

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Nebojte sa opýtať na čokoľvek. Či už potrebujete poradiť pri kúpe nového vozíka, doplnkov a komponentov alebo váš starý vozík potrebuje servis. Ak máte otázku na možnosti financovania, právnu radu alebo čokoľvek iné, sme tu pre vás. Počkajte na telefonát či e-mail od regionálneho konzultanta, ktorý sa vám ozve čoskoro.

V prípade niektorých produktov (ako napríklad vozíkov) vám radi poskytneme možnosť bezplatného otestovania priamo u vás doma. Stačí sa dohodnúť s naším konzultantom.