Rotren Solo

Od1 590,00(s DPH)

Je určený na precvičovanie pasívnych dolných končatín silou paží cvičiaceho. Prístroj je vhodný tiež na posilnenie ľavej/pravej polovice tela po mozgových príhodách.

Popis

ROTREN Solo je určený na precvičovanie pasívnych dolných končatín silou paží cvičiaceho. Prístroj je vhodný tiež na posilnenie ľavej/pravej polovice tela po mozgových príhodách.

Zdravá polovica tela tak môže ľahko a bez námahy precvičiť tú druhú – pasívnu. Možnosti využitia prístroja uvidíte názorne vo videu dole na tejto stránke. Tento prístroj je cenovo najdostupnejším a veľmi univerzálnym modelom na cvičenie celého tela. Vďaka tomu zaručuje vynikajúce rehabilitačné výsledky. V priebehu rehabilitácie sa cvičiaci učí koordinácii a dochádza tiež k zapojeniu svalstva trupu (brušné, chrbtové), ktoré inak pri nedostatku pohybu, prípadne pripútaniu na vozíku, veľmi rýchlo ochabuje a spôsobuje ďalšie komplikácie. Pre ešte efektívnejšie posilnenie celého tela je prístroj ponúkaný vo variante Solo X, ktorá zapája končatiny v skríženom pohybovom vzore. Varianta X je určená práve pre cvičiacich s pasívnymi dolnými končatinami. Pozrite sa na video cvičenia oboch typov prístrojov.

Prístroj je vybavený zotrvačníkom zaisťujúcim rovnomernejšie otáčanie a brzdou umožňujúce aktívne precvičovanie končatín. Môže byť vybavený počítačom zobrazujúcim rýchlosť, čas, dennú a celkovú prejazdenú vzdialenosť. Jednoduché premiestnenie zaisťujú transportné kolieska.

 

 

Príslušenstvo za doplatok

 • bezpečnostné nášľapy pre chodidlá – s fixáciou na nárt pásom
 • lýtkové opierky fixné
 • nastaviteľné lýtkové úchyty
 • computer s prípravou pre puls (km, km/h, čas a kalórie)
 • detské bezpečnost. nášľapy pre chodidlá – s fixáciou nártu a špičky suchým zipsom
 • detské lýtkové úchyty (od 10 rokov)

Recenzie

Nikto zatiaľ nepridal hodnotenie.

Pridajte prvú recenziu pre “Rotren Solo”

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Možno by sa Vám páčilo…

 • Motren Duo 1

  Motren Duo 1 je ponúkaný v troch prevedeniach. Je určený na súbežné precvičovanie dolných a horných končatín pomocou motora. Cvičiť je možné tak pasívne, ako aj aktívne.

 • Motren Duo 3

  Motren Duo 3 je určený na precvičovanie dolných alebo horných končatín v sede, alebo v ľahu, pre deti od troch rokov do dospelosti. Je uvádzaný do pohybu elektromotorom. Vysoká variabilita prístroja umožňuje vykonávať cvičenie v piatich rôznych pozíciách.

 • Motren Solo

  Je určený na precvičovanie dolných končatín a uvádzaný do pohybu elektromotorom. Je vybavený sklopne nastaviteľnými riadidlami na pridržiavanie cvičiaceho. Elektromotor je riadený počítačom vybaveným niekoľkými funkciami.

 • Motren Duo 2 s dotykovou obrazovkou

  MOTREN Duo 2 je určený na precvičovanie dolných a horných končatín zvlášť (nie naraz).