Popis
Spoločnosť Joerns Healthcare hrdo predstavuje prenosný stropný zdvihák Oxford Voyager, špičkový prenosný zdvihák prispôsobený pre nespočetné množstvo opatrovateľských prostredí vrátane domovov, opatrovateľských zariadení a nemocníc. Či už sú vaše požiadavky naliehavé, dočasné, alebo ak pevný stropný zdvihák nie je ideálny, prenosný zdvihák Voyager spolu s vynikajúcimi koľajnicovými systémami ponúka bezchybné riešenie na zdvíhanie pacientov.
Medzi kľúčové vlastnosti zdvíhacieho zariadenia Oxford Voyager Portable patria:
- Maximálna zdvíhacia nosnosť 200 kg
- Sklopné ramená na upevnenie závesu na jednoduché skladovanie a prepravu
- Rýchloupínacia svorka typu karabíny na jednoduché pripevnenie k systému koľajníc
- Integrovaná rukoväť na prenášanie bez námahy na iné miesta
- Používateľsky prívetivé ovládanie pomocou ovladača
- Núdzové ovládanie na prístroji (hore/dole), ktoré funguje nezávisle od ovladača
- Zvukový indikátor slabej batérie, aby sa zabránilo neočakávanému výpadku napájania počas prevádzky
- Funkcia pozvoľného štartu a zastavenia zabezpečujúca bezpečný a pohodlný presun pacienta
- Funkcie núdzového zastavenia a manuálneho núdzového spustenia pre optimálnu bezpečnosť pacienta
- Vnútorná núdzová brzda na zmiernenie rizika akejkoľvek nepravdepodobnej mechanickej poruchy
- Zabránenie prekrúteniu popruhu na zvýšenie pohodlia a bezpečnosti používateľa
- Prenosný zdvíhací systém Oxford Voyager spolu so systémami Easytrack tvoria popredné prenosné riešenie na zdvíhanie pacientov pre domácnosti, opatrovateľské ústavy a nemocnice. Či už ide o núdzovú alebo dočasnú potrebu, alebo len o to, že pevný stropný zdvihák nie je vhodný, prenosný zdvihák Voyager a príslušné koľajnicové systémy sú vynikajúcou voľbou.
V spoločnosti Joerns je hlavným cieľom ponúkať výrobky, ktoré výrazne zlepšujú manipuláciu s pacientmi a kvalitu života. Prenosný zdvíhací systém Oxford Voyager je dôkazom tohto záväzku, ktorý v sebe zahŕňa bezpečnosť, pohodlie a použiteľnosť výrobkov na manipuláciu s pacientom a rehabilitáciu.
Často kladené otázky
Aká je nosnosť prenosného zdviháka Oxford Voyager?
Prenosný zdvihák Oxford Voyager môže bezpečne zdvíhať a prenášať pacientov s hmotnosťou do 200 kg.
Aký prenosný je prenosný výťah Oxford Voyager Portable?
Prenosný výťah Oxford Voyager Portable bol navrhnutý s ohľadom na prenosnosť. Je vybavený sklopnými ramenami na upevnenie závesu a integrovanou rukoväťou na jednoduché skladovanie a prepravu.
Môže sa zdvihák Oxford Voyager Portable používať v domovoch dôchodcov?
Áno, zdvihák Oxford Voyager Portable bol navrhnutý pre rôzne prostredia vrátane domácej starostlivosti, opatrovateľských domovov a nemocničných zariadení.
Peňažný príspevok na kúpu zdvíhacieho zariadenia
Zdvíhacie zariadenie je zariadenie určené pre fyzickú osobu so zníženou schopnosťou pohybu na prekonávanie architektonických bariér a na zvýšenie schopnosti fyzickej osoby s ŤZP premiestňovať sa alebo zabezpečiť si sebaobsluhu. Zdvíhacie zariadenie tiež umožňuje alebo uľahčuje premiestňovanie osoby s ŤZP alebo poskytovanie pomoci od inej osoby.
Zdvíhacie zariadenie je najmä:
- schodolez,
- zdvihák,
- šikmá schodisková plošina,
- zvislá schodisková plošina,
- výťah,
- stropné zdvíhacie zariadenie.
Podmienky nároku
Peňažný príspevok sa poskytne,:
- ak je osoba s ŤZP odkázaná podľa komplexného posudku na zdvíhacie zariadenie;
- ak sa zdvíhacie zariadenie neposkytuje ani nepožičiava na základe verejného zdravotného poistenia a nie je porovnateľné so zdvíhacím zariadením poskytovaným z verejného zdravotného poistenia,
- ak osobe s ŤZP nie je poskytovaná celoročná pobytová sociálna služba (s výnimkou poskytovania tejto služby nezaopatrenému dieťaťu na účely plnenia povinnej školskej dochádzky alebo sústavnej prípravy na povolanie),
- ak úrad práce, sociálnych vecí a rodiny vydá právoplatné rozhodnutie o poskytnutí príspevku.
Príspevok sa poskytne aj:
- na kúpu viacerých zdvíhacích zariadení, ak osoba s ŤZP spĺňa podmienky na poskytnutie príspevku na kúpu každého z týchto zariadení,
- ak si viacero osôb s ŤZP kupuje jedno spoločné zdvíhacie zariadenie.
Peňažný príspevok je možné poskytnúť na základe dokladov o cene zdvíhacieho zariadenia („predfaktúra“) alebo dokladov o kúpe zdvíhacieho zariadenia („faktúra“) vyhotovených osobami, ktoré vyrábajú, predávajú alebo distribuujú zdvíhacie zariadenia alebo vykonávajú ich stavebné úpravy.
Peňažný príspevok na kompenzáciu sa neposkytne,:
- ak príjem osoby s ŤZP prevyšuje päť násobok sumy životného minima,
- ak bolo zariadenie zakúpené predo dňom vypracovania komplexného posudku.
Kúpa zdvíhacieho zariadenia:
- je kúpa tohto zariadenia vrátane nevyhnutného príslušenstva, jeho inštalácia a stavebná úprava, ak je potrebná na inštaláciu a prevádzku.
- ak je súčasťou kúpy aj stavebná úprava, peňažný príspevok je možné poskytnúť, ak má osoba ŤZP trvalý pobyt v byte alebo v rodinnom dome, v ktorom sa bude robiť stavebná úprava.
Žiadosť o príspevok
Žiadosť o priznanie peňažného príspevku sa podáva písomne na úrade práce, sociálnych vecí a rodiny príslušnom podľa miesta trvalého pobytu žiadateľa. Nárok na príspevok si oprávnená osoba môže uplatniť aj žiadosťou podanou elektronickými prostriedkami a podpísanou zaručeným elektronickým podpisomoprávnenej osoby. Žiadosť musí obsahovať odôvodnenie.
Odporúčame vám, aby ste sa pred podaním žiadosti informovali na príslušnom úrade práce, sociálnych vecí a rodiny o všetkých náležitostiach tejto žiadosti a o ďalších písomnostiach, ktoré je k nej potrebné priložiť.
- Žiadosť o poskytnutie peňažného príspevku na kompenzáciu (.PDF)
- Potvrdenie o podaní daňového priznania
Ďalší peňažný príspevok
Ďalší peňažný príspevok je možné poskytnúť, len ak zdvíhacie zariadenie neplní svoj účel. Zdvíhacie zariadenie neplní svoj účel, ak:
- je nefunkčné a nemožno ho opraviť,
- je nefunkčné a cena opravy alebo cena opravy s cenou všetkých doterajších opráv by bola vyššia ako 50 % ceny zariadenia, na ktoré bol poskytnutý príspevok,
- vhodne nekompenzuje sociálne dôsledky ŤZP.
Konanie o príspevku
Konanie o priznanie peňažného príspevku sa začína na základe písomnej žiadosti. Podkladom na rozhodnutie o príspevku je komplexný posudok.
Ak sa fyzická osoba podľa lekárskeho posudku nepovažuje za osobu s ŤZP, je lekársky posudok podklad na rozhodnutie o peňažnom príspevku na kompenzáciu.
Ak je podkladom na rozhodnutie o peňažnom príspevku na kompenzáciu komplexný posudok, lehota na jeho vypracovanie je 60 dní od začatia konania a lehota na vyhotovenie rozhodnutia je 30 dní od vyhotovenia posudku. Ak nemôže príslušný úrad práce, sociálnych vecí a rodiny vzhľadom na okolnosti prípadu rozhodnúť v lehote, môže Ústredie práce, sociálnych vecí a rodiny predĺžiť lehotu na rozhodnutie najviac o 30 dní.
Výška príspevku
Peňažný príspevok sa poskytuje najviac vo výške 11 617,88 €. Výška sa určí percentuálnou sadzbou v závislosti od ceny zdvíhacieho zariadenia a príjmu fyzickej osoby s ŤZP.
Výplata príspevku
Nárok na peňažný príspevok a na jeho výplatu vzniká právoplatným rozhodnutím príslušného úradu práce, sociálnych vecí a rodiny o jeho priznaní.
Peňažný príspevok na kúpu zdvíhacieho zariadenia sa vypláca v eurách
- v hotovosti alebo
- bezhotovostným prevodom na žiadosť fyzickej osoby s ŤZP, ktorej sa peňažný príspevok na kúpu zdvíhacieho zariadenia priznal
- na jej účet v banke alebo v pobočke zahraničnej banky so sídlom na území Slovenskej republiky alebo
- na účet v banke alebo v pobočke zahraničnej banky so sídlom na území Slovenskej republiky alebo inej osoby, ktorú si fyzická osoba s ŤZP, ktorej sa peňažný príspevok na kúpu zdvíhacieho zariadenia priznal, určí.
Povinnosti oprávnenej osoby
Osoba s ŤZP, ktorej sa poskytuje peňažný príspevok, je, okrem iných povinností uvedených v § 57, povinná najmä:
- kúpiť si zdvíhacie zariadenie do troch mesiacov odo dňa poskytnutia príspevku, najneskôr však do šiestich mesiacov, ak zdvíhacie zariadenie nie je možné kúpiť z dôvodov na strane osôb, ktoré vyrábajú, predávajú alebo distribuujú zdvíhacie zariadenia alebo inštalujú a robia stavebné úpravy potrebné na ich prevádzku,
- predložiť príslušnému úradu práce, sociálnych vecí a rodiny potvrdenie o skutočnosti, že si nemôže kúpiť zdvíhacie zariadenie v lehote troch mesiacov od poskytnutia peňažného príspevku na kúpu zdvíhacieho zariadenia, z dôvodov na strane osoby uvedenej v predchádzajúcom odseku,
- preukázať skutočnosti rozhodujúce na priznanie, výšku alebo výplatu peňažného príspevku na kompenzáciu,
- písomne oznámiť príslušnému úradu práce, sociálnych vecí a rodiny do 8 dní zmeny v skutočnostiach rozhodujúcich na trvanie nároku, výšku alebo výplatu peňažného príspevku na kompenzáciu.
Upozornenie: Ak vám bol poskytnutý peňažný príspevok na zaobstaranie pomôcky, ktorou bolo i zdvíhacie zariadenie, do 31. 12. 2008, tak sa na lehoty a povinnosti súvisiace s týmto peňažný príspevkom vzťahuje aj po 31. 12. 2008 zákon č. 195/1998 Z. z. o sociálnej pomoci v znení neskorších predpisov (teda zákon účinný do 31. 12. 2008).
Vrátenie príspevku
Osoba s ŤZP, ktorej sa poskytol peňažný príspevok, je povinná vrátiť tento peňažný príspevok, alebo jeho pomernú časť, ak pred uplynutím siedmich rokov od jeho poskytnutia:
- predá alebo daruje zdvíhacie zariadenie,
- zaviní jeho stratu alebo nefunkčnosť,
- je povinná vrátiť zdvíhacie zariadenie subjektu, ktorý jej poskytol úver na kúpu zdvíhacieho zariadenia,
- funkčné zdvíhacie zariadenie nekompenzuje sociálne dôsledky jej ŤZP; v takomto prípade môže fyzická osoba s ŤZP vrátiť funkčné zdvíhacie zariadenie.
Ak fyzická osoba s ŤZP zomrie pred uplynutím siedmich rokov od poskytnutia peňažného príspevku úrad práce, sociálnych vecí a rodiny uplatní poskytnutý peňažný príspevok alebo jeho pomernú časť ako pohľadávku v konaní o dedičstve vo výške hodnoty časti zdvíhacieho zariadenia, ktorú je možné technicky odinštalovať. Pohľadávka sa neuplatňuje, ak dedičia vrátia zdvíhacie zariadenie alebo jeho časť, ktorú možno technicky odinštalovať.
Recenzie
Nikto zatiaľ nepridal hodnotenie.