QUICKIE Xenon

Doplatok pacienta od 592,60 €

Ultraľahký skladací konfigurovateľný mechanický invalidný vozík. XENON je náš najpredávanejší vozík.

Od2 229,48
1 636,88 €
od 592,60 €
L87582

Popis

QUICKIE Xenon: Ultraľahký skladací vozík pre maximálnu nezávislosť


Ako znížiť váhu aktívneho mechanického vozíka len na 8,8 kg?

Je to možné urobiť jednoducho tak, že sa rám vyrobí z veľmi kvalitného leteckého duralu. Nový inovatívny proces “ShapeLoc Technology” umožňuje tepelné spracovanie duralu za účelom zvýšenia jeho pevnosti. Zároveň tento proces umožňuje zúženie trubkovej steny a vďaka tomu zníženie celkovej váhy vozíka.

Vďaka kombinácii technologických procesov “ShapeLoc Technology”, hydroformovania rámu a vďakapoužitiu oválnych trúbok na výrobu rámu, sme boli schopní ešte zlepšiť tuhosť rámu, a tak zlepšiť celkové jazdné vlastnosti vozíka Xenon2.

Nový Xenon2 je ľahší, takže sa s ním lepšie manipuluje pri nakladaní do automobilu a svojmu užívateľovi ponúka oveľa lepšie jazdné vlastnosti než kedykoľvek predtým!Made-in-Germany-logo

Minimalistické oválne trúbky a naplocho uložený kríž vozíka dávajú Quickie Xenonu patričný štýl a atraktívny vzhľad.

Quickie Xenon sa správa a vyzerá ako vozík s pevným rámom, a pritom si zachováva benefity skladacích vozíkov.

Informácie pre poisťovňu: Vozík mechanický špeciálne upravený, aktívny, ultraľahký (sk. L2.3), Kód ZP L87582
Prezrite si celú ponuku našich plne hradených, alebo čiastočne hradených pomôcok na tomto odkaze.

 


360° náhľad vozíkaNový Xenon je dostupný v troch variantách

Či už od vášho nového vozíka vyžadujete skvelé ovládanie, kompaktné prepravné rozmery, alebo skvelý dizajn, nová verzia vozíka Xenon2 splní všetky tieto požiadavky. Či už si vyberiete ultra kompaktnú verziu Xenon2 FF, praktickú verziu Xenon2 SA pre ľahký presun, alebo hybridnú zosilenú verziu Xenon2, prispôsobí sa každý z týchto vozíkov presne vašim potrebám.

 • verzia FF – fixná predná časť (rám do “L”, skladacie stupátko)
 • verzia S.A. – odklopná predná časť rámu (odklopné stupačky, ale stupátko (placka) môže byť spojené aj delené)
 • verzia Hybrid – spevnená konštrukcia rámu s nosnosťou až 140 kg

xenon-2-family


Príslušenstvo z karbónových vlákien znižuje celkovú váhu vozíka a spolu s množstvom farebných kombinácií maximalizuje možnosti individuálneho prispôsobenia.
screen 2015-08-10 v 21.54.56

 

Odľahčený adaptér nastavenia uhla chrbtovej opierky umožňuje nastavenie od 75 ̊ do 103 ̊.

COG_nastavenie_Xenon

 


Jedinečné skladanie

Základom skladacieho vozíka Xenon2 je unikátny minimalistický kríž, ktorý je vďaka svojej konštrukcii a výške uložený pod sedacou časťou vozíka takmer nepoznateľný. Vďaka tejto technológii pôsobí vozík Xenon2 svojím dizajnom ako vozík s pevným rámom.

 

aktivny vozik Quickie Xenon

 

aktivny vozik Quickie Xenon

skladanie vozika Xenon


Aretačný systém Quickie

Inovatívny patentovaný systém aretácie rámu v zloženej pozícii uľahčuje manipuláciu a nakladanie vozíka do automobilu. Ľahko ovládateľný aj pre klientov so zníženou schopnosťou používať prsty horných končatín.

 


(Veľkosť kolies, sedačky, chrbtovej opierky a pod. je vždy konfigurovaná na prianie zákazníka. Ilustračné fotografie zobrazujú len jednu z verzií a môžu obsahovať aj príplatkové príslušenstvo)


Ako to vyzerá vo výrobnom závode Sunrise Medical, si môžete pozrieť v tomto videu.


TU uvádzame zoznam nadácií, ktoré už v minulosti prispeli našim klientom na zakúpenie, alebo doplatok kompenzačnej pomôcky. Jednotlivé nadácie menia smerovanie svojho prispievania, ale snáď Vám to pomôže v obstaraní financií v prípadoch, kde úhrada zdravotnej poisťovne, alebo ÚPSVaRu nepokrýva nákupnú cenu.

Často kladené otázky

Kde môžem vozík vidieť a vyskúšať?

Radi vám dohodneme schôdzku s našim konzultantom. Vozík je tiež možné vidieť v našich showroomoch v Piešťanoch, Banskej Bystrici a Prešove. Všetky kontakty nájdete tu.

Potrebujem skôr odklopné a odnímateľné stupačky.

Xenon sa vyrába vo viacerých variantách. Odklopné stupačky nie sú vôbec problémom. Objednací list a možnosti individuálnej voľby zaberajú viac než osem strán merného listu. Rozhodne si vyberiete. Neváhajte kontaktovať nášho konzultanta.

S takýmito malými blatníkmi sa neudržím, potrebujem vyššie bočnice.

Je veľa možností. Blatníky môžete kombinovať s prídavným odklopným madlom alebo s doskovými bočnicami. Rozhodne sa nenechajte ovplyvniť tým, ako vyzerá konkrétna verzia na fotke alebo predvádzací model. Váš vozík bude rozhodne originál a presne podľa vašich potrieb.

Má zmysel kupovať vozík s doplatkom?

Určite áno. Pre vozičkára neexistuje dôležitejšia vec s ktorou by trávil viac času. Aj za mobil ľudia utrácajú “veľké” peniaze a aj keď ho majú v ruke čím ďalej, tým viac, stále sa to nevyrovná dobe strávenej s vozíkom. Kvalitný vozík používate bez problémov 5 – 10 rokov. Ak si doplatok podelíte touto dobou, je táto investícia zanedbateľná a rozhodne efektívna.

Kde mám na ten doplatok vziať?

Naši konzultanti vám radi poradia. Časť financií môžete získať aj vďaka nadáciám (viac na tomto odkaze).

Takéto malé kolieska sú nanič, môžem mať väčšie?

Nenechajte sa ovplyvniť tým, akú konfiguráciu použil výrobca pri fotení týchto fotiek. Rozhodne si môžete vybrať iné predné kolieska, iné zadné kolesá a obutie, blatníky alebo bočnice – fantázii sa medze nekladú.


Návod na použitie nájdete tu
invalidný vozík

Ďalšie informácie

Šírka sedačky

32 – 46 cm

Hĺbka sedačky

34 – 50 cm

Výška sedačky

43 – 55 cm vpredu
37 – 50 cm vzadu

Výška chrbtovej opierky

25 – 47,5 cm

Rám

predný uhol rámu 92°, 100°

Farba poťahu

5 farieb

Farba rámu

32 farieb

Hmotnosť

od 8,8 kg

Nosnosť

110 kg
(verzia Hybrid 140 kg)

3 recenzie k QUICKIE Xenon

 1. 3 recenzie

  Jana Lešková

  možno sú drahšie ,ale vydržia aj viac ako 10 rokov čo o iných sa naozaj z vlastnej skúsenosti povedať nedá…

 2. 3 recenzie

  Radovan Rothacker

  presne tak ako píšete, sedením doma človek nič nedosiahne ….. ja a aj môj syn sme má inv.vozíkoch a fungujeme len na mechanických alebo elektrických vozíkoch od firmy Letmo a sme max.spokojni …… a tiež mame od nich schodolez a aj choditko pre Majka …. majú naozaj super poradenstvo a servis vozíkov na 1*

 3. 3 recenzie

  Peter Vigaš

  Špičkový aktívny invalidný vozík pre aktívny život. Nemenil by som. Netreba ho s ničím porovnávať.

Pridať recenziu

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Nebojte sa opýtať na čokoľvek. Či už potrebujete poradiť pri kúpe nového vozíka, doplnkov a komponentov alebo váš starý vozík potrebuje servis. Ak máte otázku na možnosti financovania, právnu radu alebo čokoľvek iné, sme tu pre vás. Počkajte na telefonát či e-mail od regionálneho konzultanta, ktorý sa vám ozve čoskoro.

V prípade niektorých produktov (ako napríklad vozíkov) vám radi poskytneme možnosť bezplatného otestovania priamo u vás doma. Stačí sa dohodnúť s naším konzultantom.


  Možno by sa Vám páčilo…