QUICKIE Helium

Doplatok pacienta od 913,10 €

Top model z rady ultraľahkých invalidných vozíkov s pevným rámom

Od2 549,98
1 636,88 €
od 913,10 €
L84031

Popis

Helium je najľahší vzácny plyn. Tento názov zvolil výrobca Sunrise Medical pre svoj ultraľahký vozík. Pretože práve tak ľahko a elegantne pôsobí.

 

invalidný vozík Quickie Helium

 

TMade-in-Germany-logoento invalidný vozík by nemal byť len extrémne ľahký. Quickie podľa tradície, by mal samozrejme dokázať ešte viac – a preto je invalidný vozík s pevným rámom tiež individuálne nastaviteľný. Konštruktéri z Malschu sa inšpirovali high-tech technológiou pretekárskych bicyklov. A výsledkom takmer jeden a polročného vývoja je invalidný vozík Quickie Helium.

Vynikajúce jazdné vlastnosti

Invalidný vozík Helium je tým najlepším z najnovších technológií, materiálov a výrobných metód.

Dokonalá forma a presvedčivo jasný dizajn. Quickie vyvíja nekompromisne a do plnej dokonalosti.

Objavte vynikajúce jazdné vlastnosti invalidného vozíka Helium:

 • Oválne hliníkové trúbky rámu
  Tiež sa používajú pre pretekárske jazdné bicykle. Zaistia, aby všetky ľahké komponenty sedeli pevne a bez pohnutia, a to aj pri extrémnom zaťažení.
  Moderný dizajn, veľmi stabilné a ultraľahké.
 • Vysoká stabilita
  Okrem zákonom stanovených testov bol Helium testovaný v porovnávacom teste s konkurenčnými produktami. A bolo zistené, že je nielen najľahší svojho druhu, ale tiež aj veľmi stabilný. Najlepší vo svojej triede.**
 • Stabilná os zadných kolies, výškovo nastaviteľná
  Oválne tvary, kované diely, väčšie svorky a špeciálny náter poskytujú extrémnu stabilitu a umožňujú jemné nastavenie zadnej výšky sedu v rozmedzí +/- 1 cm.
 • Neviditeľné nastavenie vidlice predných kolies
  Patentovaný mechanizmus uchováva v závese predných kolies nastavovač smerovej stability. Jednoduché nastavenie, menej materiálu a atraktívny dizajn.

** porovnávané so Sunrise a konkurenčnými produktmi v dobe uvedenia na trh.

invalidný vozík Quickie Helium

Ergonómia

Nastaviteľnosť bez kompromisov vzhľadom k hmotnosti, jazdným vlastnostiam a stabilite. Invalidný vozík Helium – jeho ľahkosť povznáša! Helium urobilo nemožné možným.

 

Objavte dokonalú ergonómiu invalidného vozíka Helium:

 • Ľahké, variabilne plynulo nastaviteľné stupačky
  V ponuke rôzne stupátka, od ľahšieho po stupátko performance. Vďaka dvom vnútorným imbusovým skrutkám sú plynule nastaviteľné: pre nízku hmotnosť a módny vzhľad. Už nie sú potrebné žiadne svorky.
 • Jednoduché nastavenie uhla chrbtovej opierky
  Invalidný vozík Helium má štandardnú uhlovo nastaviteľnú a sklopnú chrbtovú opierku. Ľahko nastaviteľný uhol chrbta od -31° do +15°. Menej materiálu, nižšia hmotnosť.
 • Možnosti sklonu kolies s optimálnou geometriou kolies
  Návod k inštalácii pre optimálnu geometriu kolies (sklon vo vnútri/sklon zvonku) pre montáž 3° a 6°.

Preprava invalidného vozíka

Zdvíhanie a preprava je vecou techniky a hmotnosti.

Invalidný vozík Helium je ultraľahký s prepravnou hmotnosťou od 4,2 kg bez kolies. Invalidný vozík Helium je založený na najmodernejšej technológii. Stvorený pre budúce desaťročie.

Na jednoduchú manipuláciu pri nakladaní a preprave je zadná trúbka a spodná rámová trúbka koncipovaná oválne a potiahnutá gumovým úchopom. Vyvážená hmotnosť minimalizuje záťaž zápästia.

Objavte pokrokovú technológiu prepravy invalidného vozíka Helium:

 • Oválny, ergonomický, gumový úchop
  Umožňuje ľahké zdvíhanie vozíka pri preprave napr. do auta. Pri odľahčenej verzii chrbtovej opierky Helia je dodatočne k dispozícii oválny gumový úchop (viď. Elektron prevedenie).
 • Elektron – odľahčená chrbtová opierka s oválnou trúbkou chrbta a gumovým úchopom
  “Oválne” tvarované trúbky chrbtovej opierky, vrátane ergonomického úchopu a Air Light chrbtového čalúnenia, vyrobeného z extrémne ľahkého materiálu, robia invalidný vozík Helium o 0,5 kg ľahším (patentované).
 • Rýchle, jednoduché, stabilné nastavenie ťažiska
  Uvoľnia sa dve skrutky na každej strane a posunie adaptér uchytenia kolies po ráme do požadovanej pozície. Bočnice nemusia byť na tento účel odstránené. 7,2 cm plynulého nastavovania na jemné doladenie.

Jednoduché ovládanie

Vďaka jeho stabilite a presným ergonomickým vlastnostiam dokáže invalidný vozík Helium manévrovať aj v obmedzenom priestore.

Invalidný vozík Helium ponúka vďaka jeho individuálnemu zhotoveniu symbiózu vozíka a užívateľa. K celkovej šírke pri 0° sklone kolies patrí vybraná šírka sedu + 17 cm *. V kombinácii s uhlom rámu 92° dosiahneme polomer otáčania iba 74,5 cm!

Objavte jednoduché ovládanie Helia:

 • Ergonomické ľahké kompaktné brzdy
  Minimalistické, ľahko ovládateľné. Môžu byť prišróbované priamo do rámu/iba pri 0° a 3° sklone/. Vhodné aj pre tetraplegikov (voliteľné).
 • Proton ľahké kolesá
  Kombinácia kolies, obručí, osiek a obutia Speedrun od Schwalbe. Táto kombinácia váži iba 2,25 kg za pár, o viac ako 1 kg menej ako bežné kolesá.
 • Rýchle, jednoduché, stabilné nastavenie ťažiska
  Uvoľnia sa dve skrutky na každej strane a posunie sa uchytenie kolies po ráme do požadovanej pozície. Bočnice nemusia byť na tento účel odstránené.
  7,2 cm plynulého nastavenia na jemné doladenie.

* pri šírke sedu 40 cm možný prejazd dvermi šírky 57 cm.

 

Estetická technológia

Minimalistický, ultramoderný dizajn ustúpi do úzadia a zaistí, že vy budete v žiari reflektorov.

Široká ponuka funkčných a moderných doplnkov podporí Váš osobný štýl. Zvoľte si pre Váš invalidný vozík Helium farbu spomedzi viac ako 32 farebných odtieňov.

Objavte technologickú estetiku Helia

 • Výber z nových poťahov chrbtovej opierky
  Okrem štandardného poťahu chrbtovej opierky EXO je možné tiež zvoliť si priedušnú verziu EXO PRO. Pri oboch verziách je k dispozícii lemovanie v niekoľkých farbách.
 • Neviditeľné nastavenie vidlíc predných kolies
  Patentovaný mechanizmus uchováva v závese predných kolies nastavovač smerovej stability. Jednoduché nastavenie, menej materiálu a atraktívny dizajn.
 • Dizajn otvoreného rámu
  Maximálna stabilita pri minimálnej hmotnosti – klasicky krásny, spoľahlivý v jeho funkčnosti – jasné rozhodnutie.

 

 

 


 

 


(Veľkosť kolies, sedačky, chrbtovej opierky a pod. je vždy konfigurovaná na prianie zákazníka. Ilustračné fotografie zobrazujú len jednu z verzií a môžu obsahovať aj príplatkové príslušenstvo)


Návod na použitie nájdete tu
mechanický invalidný vozík

 

Ďalšie informácie

Šírka sedačky

32 – 46 cm

Hĺbka sedačky

34 – 48 cm

Výška sedačky

44 – 57 cm vpredu
37 – 50 cm vzadu

Výška chrbtovej opierky

25 – 45 cm (po 2,5 cm krokoch)

Rám

predný uhol rámu 92° a 100°

Farba poťahu

6 farieb

Farba rámu

32 farieb

Nosnosť

125 kg

Recenzie

Nikto zatiaľ nepridal hodnotenie.

Pridajte prvú recenziu pre “QUICKIE Helium”

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Nebojte sa opýtať na čokoľvek. Či už potrebujete poradiť pri kúpe nového vozíka, doplnkov a komponentov alebo váš starý vozík potrebuje servis. Ak máte otázku na možnosti financovania, právnu radu alebo čokoľvek iné, sme tu pre vás. Počkajte na telefonát či e-mail od regionálneho konzultanta, ktorý sa vám ozve čoskoro.

V prípade niektorých produktov (ako napríklad vozíkov) vám radi poskytneme možnosť bezplatného otestovania priamo u vás doma. Stačí sa dohodnúť s naším konzultantom.


  Možno by sa Vám páčilo…